AKCIA
Dotazy
+420 234 261 743 | po-pá 9:00 - 18:00

Vše o padání vlasů

 

keratin na vlasy

Keratin na vlasy: Tyto metody využití keratinu byste měli vyzkoušet!

Žádný komentář
střihy vlasů mikádo

Střihy vlasů a 6 způsobů jak vybrat účes podle typu tváře

Žádný komentář
arganový olej na vlasy

Arganový olej na vlasy: Těchto 22 účinků změní nejen vaše vlasy!

Žádný komentář
Husté vlasy jsou top ingrediencí pro sebevědomí

Chcete husté vlasy? Těchto 15 věcí nedělejte!

Žádný komentář
lupy ve vlasech a jak proti nim bojovat

Lupy ve vlasech – 8 skvělých pomocníků proti lupům

Žádný komentář
seborea - seboroická dermatitida

Seborea – Seboroická Dermatitida a 10 nemocí zvyšujících riziko výskytu

Žádný komentář
maska na vlasy

Maska na vlasy: 17 ověřených surovin a tipů pro účinnou péči o vlasy

Žádný komentář
padání vlasů příčiny a léčba

Padání vlasů – Ověřené postupy 2018 k dosažení nejlepších výsledků

Žádný komentář
růst vlasu a jak o vlasy pečovat

Růst vlasů | Co dělat a co nedělat pro zdravý růst vlasů?

Žádný komentář
Zrzavé vlasy

Zrzavé vlasy | Jak o ně správně pečovat?

U lidí zrzavé vlasy vzbuzují pozornost. Často musí čelit výsměchu a nemístným narážkám na svou barvu vlasů a dostávají přezdívky související s jejich odstínem vlasů. Jsou však lidé, které zrzavé vlasy fascinují a chtěli by mít přesně takové. Ať už se řadíte k první skupině a ryšavé vlasy vám nejsou sympatické, nebo je obdivujete, musíte […]

Žádný komentář
vypadávání vlasů

Příběh | Vypadávání vlasů negativně ovlivňovalo můj život

Nikdy jsem nepatřila k ženám, které se mohly pyšnit obzvláště hustou a zdravou hřívou. Moje vlasy byly vždy tak trochu splasknuté, řídké a bez života. Jistou dobu mě trápilo, že mi vlasy nerostou. Měla jsem stále stejnou délku vlasů a nedokázala jsem je upravit tak, aby držely fazónu. To jsem však netušila, že tento problém […]

Žádný komentář

Minoxidil | Zkušenosti a Testy Proti Vypadávání Vlasů

2 komentáře
vypadávání vlasů u žen po porodu

Vypadávání vlasů po porodu

Není žádným tajemstvím, že mnohým budoucím maminkám během těhotenství vlasy ožijí. Jsou lesklejší, pevnější a hustší. Po porodu však zjistí, že jim nová hříva začne rychle vypadávat. Některé se bojí, že je tento jev neobvyklý a že jde o nemoc. Strach mít však nemusíte. Vypadávání vlasů po porodu je zcela běžný úkaz, který je zapříčiněn změnou […]

2 komentáře
Jak zahustit jemné a řídké vlasy

Jak zahustit jemné a řídké vlasy

Genetika, chemikálie, špatná péče, nekvalitní přípravky. To vše může za to, že vaše vlasy nevypadají podle vašich představ. Mohou být lámavé, příliš jemné a těžko formovatelné, řídké. Pokud je problém v genetice a sami jste nikdy neměli vlasy opravdu objemné, nezoufejte. Níže zmíněné body vám mohou pomoci k lepší péči. Pokud jste však v minulosti […]

2 komentáře
Nanogen zahusťovač

Proč je Nanogen Zahušťovač jeden z nejlepších

Základním pilířem celého komplexu Nanogen jsou zásady součinnosti produktů. Každý produkt kooperuje s ostatními, aby docílil lepší výsledek, než je možný individuální cestou. Zahušťovač vlasů keratinová vlákna fungují na principu uchycení ve vlasech prostřednictvím elektrostatiky. Nicméně v rámci výzkumů jsme zjistili, že v této problematice hrají rolu mnohé faktory. Jak v dizajnu Nanogen keratinových vláken, tak v produktech používaných současně s nimi. Technologie elektrostatiky umožňuje vytvořit Nanogen vláknům skutečnou hustotu vlasů. Patentovaná technologie způsobí, že Nanogen vlákna přilnou k vlasům silněji a vytvoří lepší efekt zahuštění, než kterýkoliv jiný produkt.

Žádný komentář
Proč je výživa vlasů důležitá

Proč je výživa vlasů důležitá

Udržovat vlasy zdravé vyžaduje důsledné zásobování výživnými látkami. Řídnoucí vlasy mají komplexní nutriční požadavky a vyžadují důkladnou rovnováhu živin, ionů a enzymatických kofaktorů. Nanogen vitamíny na vlasy jsou vyváženou recepturou a kombinací biologicky dostupných ingrediencí. Na míru šité pro specifické potřeby mužů a žen, pro dosáhnutí co nejlepších výsledků. Nanogen výživové tablety jsou kompletní výživový doplněk proti vypadávání vlasů. Obsahují nejúčinnější dostupnou kombinaci nutraceutik, ionů, kofaktorů a živin. Zároveň napomáhají redukovat vypadávání vlasů a udržují jejich zdravý růst.

Žádný komentář
Jak rychle rostou vlasy - Cyklus vlasů

Jak rychle rostou vlasy – Cyklus vlasů

Určitě pro vás nebude žádným překvapením zjištění, že i vaše pokožka hlavy má určitývlasový cyklus. Jde o čtyři kontinuální fáze, kterými každý jeden vlas na naší hlavě přechází nezávisle do toho druhého.

Žádný komentář
okamzite zahusteni vlasu

Jak jsem objevila okamžité zahuštění vlasů | Můj příběh

Vypadávání vlasů je za každé situace velice choulostivé téma. Zejména pro ty, kterých se to týká. A to je důvod, proč jsem se rozhodla vám napsat své postřehy a možná pro někoho, kdo právě řeší problém řídkých vlasů, bude následující objev stejně užitečný, jako byl i pro mě.

Žádný komentář
Rychlejší růst vlasů

Rychlejší růst vlasů | 8 užitečných tipů na rok 2018

Mnoho žen po celý svůj život touží, aby měli objemnější či delší vlasy . Často však nevědí, jak tento proces ovlivnit a urychlit.

Žádný komentář
Vitamíny na vlasy

Vitamíny na vlasy – které jsou pro tebe nejlepší?

Víte o tom, že vaše vlasy potřebují výživu zvenku i zevnitř, ale netušíte jak na to? Začali jste postupně měnit stravovací návyky, ale nevidíte žádné zlepšení? Nezoufejte!

Žádný komentář
Zdravé vlasy

Zdravé vlasy

I vy toužíte mít krásné a zdravé vlasy? Tato otázka zasypává denně miliony lidí, kteří se snaží najít řešení slabých, nezdravě vypadajících vlasů.

Žádný komentář
Jak urychlit růst vlasů

Jak urychlit růst vlasů

Nevíte si rady jak urychlit růst vlasů? V tomto článku vám nabízíme pár ověřených receptů pro vaše vlasy, které jsou odzkoušeny běžnými lidmi a jsou s nimi nadevše spokojeni.

Žádný komentář
alopecie areata

Alopecie Areata | Zkušenosti a léčba

Vlasům věnujeme značnou pozornost, neboť jsou okrasou našeho těla. Podtrhují sexappeal, bezvadně doplní každý outfit, a pokud se těšíme hustému porostu, tak nám ranní úprava vlasů nezabere tolik času.

Žádný komentář
formy alopecie

Formy alopecie | Typy vypadávání vlasů

Příčiny Alopecie Areata nejsou úplně známé, avšak předpokládá se, že mohou být zapříčiněnyútokem imunitního systému těla na vlasové folikuly.

Žádný komentář
podpora růstu vlasů - vlas

Podpora růstu vlasů

Přesto nás podpora růstu vlasů zajímá. Vlas obsahuje uhlík, vodík, železo, kyslík, dusík, měď, zinek, jód – nedostatek některých těchto prvků bývá příčinou nekvalitního vlasového porostu.

Žádný komentář
způsoby léčby alopecie

Způsoby léčby alopecie

Nanogen jako zodpovědná organizace doporučuje každému, kdo se rozhodne podstoupit léčbu vypadávání vlasů, aby tyto kroky prokonzultovali se svým lékařem.

Žádný komentář
transplantace vlasů

Transplantace vlasů 2018 – Co byste měli vědět?

Úbytkem vlasů netrpí jen muži, ale podle statistik tímto jevem trpí čím dál tím víc žen. A tak je pro obojí pohlaví řešení transplantace vlasů.

Žádný komentář
příčiny padání vlasů

Příčiny vypadávání vlasů

Tak jako dnešní moderní ženy vystupují jako sebevědomé, elegantní dámy, které musí dělat rozhodnutí ve svém životě a často i v životě jiných, hodně z nich si uvědomuje, že stres ovlivňuje jejich zdraví a také zdraví jejich vlasů a přímo zapříčiňuje vypadávání vlasů.

Žádný komentář
Vypadávání vlasů u mužů

Vypadávání vlasů u mužů

Říká se, že ženy jsou k vypadávání vlasů více náchylné a citlivé. U mužů se mohou důvody tohoto problému projevovat jinak a řešení také může být častokrát namáhavější.

Žádný komentář
Androgenní alopecie a Dihydrotestosteron (DHT)

Androgenní alopecie a Dihydrotestosteron (DHT)

Takzvané vzorové mužské a ženské vypadávání vlasů je takto označované z důvodu už známých – předvídatelné schéma „vzorce“ vypadávání vlasů, vyznačené na tzv. Norwoodové stupnici u mužů a Ludwigové stupnici u žen.

Žádný komentář
Vypadávání vlasů u dětí

Vypadávání vlasů u dětí

Vypadávání vlasů u dětí může být sice pro rodinu hodně frustrující vzhledem k tomu, že vidí své dítě nemocné, no statistiky jsou v tomto případě víc než příznivé.

Žádný komentář

Statistiky o padání vlasů

Člověku denně vypadne v průměru 50 až 100 vlasů. Je to jev způsobený běžným nakládáním s vlasy, česáním, při kontaktu s čepicí či polštářem. Pokud však tento údaj porovnáme s průměrným množstvím 100 000 – 200 000 vlasů na hlavě zdravého člověka, je to zanedbatelné číslo.

Přibližně 85% vlasů na hlavě se nachází v růstové fázi, které takto narostou přibližně o 1 cm za měsíc. Z pohledu ročních období je růst vlasů nejpomalejší v zimě a nejrychlejší v létě. Sezónní vypadávání vlasů má obvykle za následek nižší dávka slunečních paprsků – největší vliv má podzim a zima. Jak jsme již psali, průběh a příčiny padání vlasů se u mužů a žen liší.

O jednotlivých způsobech léčby padání vlasů se dočtete v dalších rubrikách na našem blogu.

Padání vlasů | 11 odpovědí na vaše nejčastější dotazy

Kvalita a zdraví vlasů jsou zrcadlem stavu celého organismu. Vlasy dokážou odhalit nedostatky vitamínů a minerálů v těle, stejně jako i začínající nemoc. Jsou totiž poměrně spolehlivou analýzou zdravotního stavu a aktuálního psychického i fyzického rozpoložení. Jakou roli v léčbě hraje vlasová kosmetika a přípravky pokud se zdraví vlasů pokazí a objeví se jejich nadměrné vypadávání? Může zastavit padání vlasů a obnovit jejich opětovný růst? Existují vůbec přípravky na zahuštění vlasů?

1. Proč ženám vypadávají vlasy?

Padání vlasů u žen nebývá většinou tak rozsáhlé jako vypadávání vlasů u mužů a dochází k němu nejčastěji v souvislosti s hormonálními výkyvy.vypadávání vlasů u žen

Ženy řeší ztrátu vlasů často v období menopauzy, těhotenství a po porodu, kdy je padání vlasů normální. Všechny ženy zaznamenávají s postupujícím věkem určité řídnutí vlasů.

Kromě hormonálních změn k faktorům, které způsobují ztrátu vlasů u žen, patří dědičnost, špatný krevní oběh, akutní onemocnění, úbytek hmotnosti, nedostatek železa, diabetes, poruchy štítné žlázy, stres či specifické poruchy výživy. Známé jsou i následky chemoterapie při léčení zhoubných nádorů.

2. Proč mužům vypadávají vlasy?

K hlavním faktorům, které se podílejí na vypadávání vlasů u mužů, patří dědičnost, hormonální činnost a stárnutí. Často se stačí podívat na své nejbližší – rodiče a prarodiče z obou stran. Pokud mají i přes svůj věk stále poměrně husté vlasy, není se čeho bát. Pokud je to však naopak, je třeba začít s prevencí včas. Nejčastější příčinou ztráty vlasů u mužů je generačně děděná androgenní alopecie, která se projevuje zvýšenou citlivostí vlasů na testosteron.

V případě vyšší hladiny testosteronu v krvi se obvykle ničí vlasové folikuly a vlasy začnou vypadávat. Proto muži plešatí nejvíce mezi dvacátým a třicátým rokem života, kdy mají hladinu tohoto hormonu nejvyšší. S léčbou je třeba začít mnohem dříve, než by došlo ke zničení vlasových kořínků.

vypadávání vlasů

Stručná infografika o příčinách padání vlasů u mužů a žen

3. Jak poznám, že mi vlasy vypadávají více, než je normální?

Zdravá pokožka ztrácí denně 30 – 100 vlasů, i když tento počet je velmi individuální. Pokud při mytí či česání vlasy padají mnohem více, než je obvyklé, a v rukou či na hřebeni zůstávají i celé chomáče vlasů, něco není v pořádku. Poškozené vlasy často ztrácejí barvu a strukturu.

Když jeden vlas vypadne, vyrůstá na jeho místě další. Problém vzniká ve chvíli, kdy je vlasová cibulka neaktivní a nový vlas již nepřinese. Dalšími problémy při padání a růstu nových vlasů jsou podrážděná vlasová pokožka, tvorba strupů, lupů nebo suché a lámavé vlasy, které přestávají růst.

4. Jaké jsou první kroky při léčbě padání vlasů?

Jako první doporučujeme zjistit hlavní příčinu. Jiná léčba se stanoví, pokud je problémem štítná žláza, jiná pokud je důvodem stres a opět jiná při hormonálních výkyvech či v důsledku dědičnosti. Pokud vlasy vypadávají více než dosud, obecné doporučení radí začít s vyváženou a zdravou stravou a zařadit účinné přípravky na zastavení vypadávání vlasů a podporu růstu nových. Klíčovým faktorem u těchto přípravků je pravidelná a důsledná aplikace.

Pokud však vlasy padají výrazně více, prvním krokem v léčbě by měla být konzultace s odborníkem, v tomto případě tedy lékařem, dermatologem, trichologem. Ten na základě konzultace, krevních testů nebo specializovaného rozboru vlasu může zjistit příčinu problému vypadávání vlasů a poradit řešení.

DOPORUČUJEME VIDEO: PROČ VLASY PADAJÍ A JAK OBNOVIT JEJICH RŮST

OBJEDNAT SÉRUM

 

5. Kdy je pozdě začít s léčbou proti vypadávání vlasů?

Se zanedbáním řešení problémů s padáním vlasů se setkávají většinou muži. Padání vlasů berou jako fakt a nesnaží se mu nijak zabránit. Při léčbě alopecie platí pravidlo „čím dříve, tím lépe“ a jako první se doporučuje konzultace s odborníkem. Na léčbu je pozdě v momentě, kdy se původně husté vlasy promění na pleš a vlasové váčky jsou již neaktivní a vlasový folikul odumře. V takových případem může pomoci už jen chirurgický zákroktransplantace vlasů.

6. Jak poznám, že mám poškozené vlasy?

Pokud vlasy v poslední době výrazně ztratily lesk, jsou křehké, lámou se či štěpí, můžeme hovořit o poškozených vlasech. Tyto příčiny většinou vznikají mechanickým poškozením, jako je fénování, barvení, žehlení a jiné nešetrné úpravy vlasů. Častokrát pomůže kvalitní, pravidelná péče a výživa vlasů. Na takové poškození jsou vhodné vyživující šampony, kondicionéry, séra a masky.

7. Co neprospívá mým vlasům a může způsobit vypadávání?

Zdravým vlasům a pokožce neprospívá jakákoliv tepelná úprava v podobě fénování, kulmovaní a žehlení vlasů. Dále nešetrné česání či chemické zásahy jako je barvení a odbarvování či trvalá ondulace. Toto zacházení může způsobit poškození vrchní vrstvy vlasu, poškození vlasového stvolu, třepení a lámání vlasů. Dalším faktorem možného poškození je časté svazování vlasů do gumičky.

8. Jak bychom se měli o vlasy starat, aby nám nevypadávaly?

Správná péče o vlasy vyžaduje více než jen mytí a česání. Vedle zdravé výživy je důležité i to, aby vlasy, a především pokožka na hlavě měly dostatečný přísun kyslíku a světla. Přirozené zacházení prospívá vlasům nejvíce. Šetrné mytí s kvalitním šamponem (bez chemického složení), přirozené uschnutí bez použití fénu a pravidelné vlasové zábaly a vlasová výživa bohatá na vitaminy a minerály. Vhodná je také masáž pokožky hlavy na povzbuzení krevního oběhu a uvolnění stresu, který k vypadávání vlasů může přispívat.

9. Jaké jsou nejčastější problémy s vlasy?

Mezi nejčastější problémy s vlasy, které trápí stejně ženy i muže, patří padání vlasů, mastné vlasy, suché vlasy, lupy a roztřepené konečky. Léčba každého z problémů je individuální, protože každý z nich může mít hned několik příčin.

10. Jak funguje vlasová kosmetika proti padání vlasů? Je opravdu účinná?

Vlas žije v průměru tři roky. Po odumření zůstává vsazen do pokožky ještě 90 dní a až následně vypadne. Zatímco u zábalů, které mají za úkol zlepšit stav vlasů nad povrchem pokožky, můžeme účinky pozorovat okamžitě, plnou účinnost vlasových sér pro obnovu růstu vlasů a zahuštění můžeme v plném rozsahu posoudit nejdříve po uplynutí 3-4 měsíců.

Nejúčinnější formou vnější péče o vlasy jsou vlasové séra a zábaly s obsahem vyšší koncentrace účinných látek v kombinaci s kvalitními šampony a kondicionéry. Každý přípravek pak používá jiné složení účinných látek a technologií. Pro zvolení vhodného přípravku je dobré se poradit s odborníkem a zjistit příčinu.

 

A co když chci během léčby zakrývat svůj problém nebo prostě potřebuji něco s okamžitým výsledkem?

Existuje kosmetický přípravek, který rychle, jednoduše a s okamžitým výsledkem překryje řídká místa ve vlasech a nepříjemně prosvítající kůži na hlavě. Chcete vědět jak funguje zahušťovač vlasů?

okamžité zahuštění řídkých vlasů

OBJEDNAT ZAHUŠŤOVAČ VLASŮ

 

11. Může kosmetika opravdu zahustit řídké vlasy?

Množství, barva, síla a tvar vlasu jsou u člověka vrozené. Ovlivňuje je jak rasová, tak rodová příslušnost. Během života se žádné nové vlasové folikuly nevytvářejí, naopak spíše ubývají. Neexistuje žádný kosmetický prostředek, který by dokázal zajistit vznik nových folikulů, tedy výrazné zahuštění vlasů. Růstová séra mohou pomoci zahustit vlasy, pokud je pokožka hlavy oslabena a obsahuje vlasové folikuly, které neprodukují vlasy – spí. Například přípravky pracující na základě obsahu biomimetických peptidů, které mají podobné účinky jako růstové faktory. Tyto účinné látky dokáží obnovit aktivitu vlasových váčků, podpořit růst nových vlasů a tím zvětšit celkový objem vlasů. Zahuštění však trvá kvůli délce procesu růstu nového vlasu 3 – 4 měsíce. Teprve po této době je možné hodnotit, zda byl přípravek účinný nebo ne. K okamžitému zahuštění vlasů však existuje pomoc. Jde o mikroskopická keratinová vlákna, která za pár sekund dodají vlasům hustotu a promění řídké vlasy na husté.