AKCE
vyhody
775 481 197 | Prac.dny 9:00 - 18:00

Jak zahustit jemné a řídké vlasy? 5 ověřených tipů od profesionálů

autor: | Říj 12, 2015 | 13 komentáře(ů)

Genetika, chemikálie, špatná péče, nekvalitní přípravky. To vše může za to, že vaše vlasy nevypadají podle vašich představ. Mohou být lámavé, příliš jemné a těžko formovatelné, řídké. Pokud je problém v genetice a sami jste nikdy neměli vlasy opravdu objemné, nezoufejte. Níže zmíněné body vám mohou pomoci k lepší péči. Pokud jste však v minulosti oplývali objemem a řídnutí způsobilo právě vlastní zanedbání, rady jak zahustit jemné a řídké vlasy vám mohou výrazně dopomoci k navrácení krásy.

Jak zahustit jemné a řídké vlasy

Rady, jak zahustit jemné a řídké vlasy

Podívejme se na několik rad, které nám můžou pomoci při řešení řídkých a jemných vlasů.

1. V první řadě se zaměřte na šampon,

který běžně používáte. Z čeho se skládá? Jde opravdu o přírodní složení produktu nebo významný podíl tvoří i chemické látky? Především čisticí šampony na objem a mastné vlasy mají tendenci obsahovat látky, které paradoxně mohou zapříčinit vypadávání vlasů. Vsaďte raději na ověřené kopřivové, bylinkové a jiné kvalitní šampony pro podporu růstu vlasů, nejlépe na každodenní použití, které jsou mnohem šetrnější a účinnější.

A nezapomeňte jednou za čas, ideálně tak 1-2x týdně, dopřát svým vlasům péči navíc v podobě různých masek a zábalů. Nemusíte hned utrácet tisíce za drahé kosmetické produkty, ty nejlepší masky na vlasy si totiž můžete udělat i sami doma. Budete mít jistotu, co v nich je, a můžete experimentovat s přísadami, které vám a vašim vlasům poskytují to nejlepší. Nabízí se celá řada vlasových olejů, které tvoří základ masek a zábalů a ke kterým lze přidat různé suroviny. Domácí masku si můžete udělat také z obyčejného jablečného octa, který stačí smíchat s vodou, či z medu a bílého jogurtu. Brzy uvidíte ten rozdíl.

2. Obzvláště s jemnými vlasy je třeba zacházet opatrně.

Dopřejte si čas na česání a úpravu, která by neměla často obsahovat fénování, stahování gumičkou a jiné drastičtější úpravy. Zkuste se držet tohoto základního pravidla: vlasy mají rády jednoduchost a přirozenost. Vyvarujte se nošení účesů, které vás tahají a z kterých vás bolí hlava. V případě, že se při upravování vlasů nedokážete obejít bez vysoušení či kulmování, vlasy vždy před teplem ochraňte vhodnými kosmetický přípravky.

A opatrnost je na místě také při mytí vlasů. Šampón (ideálně s přírodním složením) jemně vmasírujte do pokožky vlasů, jen pomocí bříšek prstů, nikdy ne nehtů. Kondicionér pak naneste na vlasy déle od hlavy. Zároveň vám doporučujeme česat si vlasy jedině za sucha! A s mokrými vlasy byste neměli ani chodit spát, jinak se totiž polámou a mohou také vypadat. Pokud chcete okamžité zahuštění vlasů, máme pro vás účinný zahušťovač, který nepoškozuje vaše vlasy, protože je složen výhradně z přírodních keratinových mikrovláken.

NÁŠ TIP PRO ŘÍDKÉ VLASY:

nanogen zahustovac vlasu

Nejoblíbenější zahušťovač vlasů na světe! • Přirozený výsledek jenom za pár vteřin • Odolný vůči dešti, větru a pocení • V 10 barevných přírodních odstínech

nanogen pred a po

Používám již delší dobu na doporučení mé kadeřnice. Výborná věc! Neumím si představit, jak být bez toho!! Opravdu skvělý výrobek!!!

Věra (34)

3. Správná a vyvážená strava

je nezbytná pro správný růst, hustotu a zdraví vlasů a je to jedna z alternativ, jak zahustit jemné a řídké vlasy.

Omezujte rafinovaný cukr nacházející se v sladkostech a přidejte do svého jídelníčku více ovoce a zeleniny. Různé druhy totiž obsahují potřebné látky a pokud jich budeme tělu dopřávat dostatek, odrazí se to i na kvalitě našich vlasů.

Pohlídejte si zejména dostatečný přísun bílkovin, omega 3 mastných kyselin, jódu, železa, zinku, síry a vitamínů A, B, C, D, E a H. Tyto minerály a vitamíny vlasy vyživují, posilují, hydratují, pomáhají jim s jejich růstem, zabraňují odumírání vlasových folikulů a pomáhají také tvorbě kolagenu. Vlasy jsou díky nim silné, zdravé a lesklé, nelámou se a nevypadávají tak snadno. Dobrá zpráva také je, že tyto látky jsou obsaženy v mnoha různých potravinách, takže si můžete vybrat, co vám vyhovuje a chutná. A uvidíte, že nejen vy, ale i vaše vlasy pocítí ten rozdíl.

4. Stres a vnější vlivy

Je třeba mít na paměti, že i stres a vnější vlivy významně přispívají ke změně kvality vlasů. Samozřejmě, stres je všude kolem nás. Je to něco, co se jen těžko dokáže měnit a omezit.

Přesto ale existují různé způsoby, jak stresové vlivy alespoň minimalizovat. Těchto způsobů je mnoho a každému bude vyhovovat něco jiného, zkuste si i vy najít to své.

Vyzkoušejte třeba jógu nebo meditaci, najděte si nějaký koníček nebo činnost, při které vám bude dobře a při které zapomenete na starosti. Uvidíte, že se brzy budete cítit lépe a vaše vlasy budou lépe vypadat. To, jak se cítíme uvnitř, se totiž odráží i navenek.

Silné sluneční záření, prašné prostředí a cigaretový kouř jsou věci, které můžete ovlivnit například použitím šátku na vlasy či moderním kloboukem. Je také celá řada kosmetických produktů, které vaše vlasy před těmito negativními vlivy ochrání. Zejména v létě byste vždy měli používat přípravky, které vás ochrání před UV zářením.

5. Správné střihy vlasů a účesy

jsou další z možností, jak zahustit jemné a řídké vlasy. Samozřejmě vám nepomohou při opravdovém růstu vlasů, avšak správný tvar může opticky nadzvednout vaši hřívu, díky čemuž budou vaše vlasy vypadat hustší. Máte-li jemné vlasy, volte lehké a spíše kratší účesy, které je nezatíží. U krátce střižených vlasů je navíc mnohem jednodušší vytvořit nadýchaný dojem opravdu hustých vlasů. Výběr účesu pro jemné vlasy je velmi individuální a závisí i na typu obličeje a jiných klíčových bodech, se kterými vám pomůže váš kadeřník.

Pokud máte hranatý obličej, dejte přednost zvlněným a asymetrickým střihům, které zjemní vaše rysy. Lidé s kulatým typem obličeje sluší dlouhé rovné vlasy doplněné ofinou, té by se naopak měli zcela vyhnout vlastníci srdcovitého obličeje. Postupně sestříhané vlasy jsou ideální účesy pro lidi s trojúhelníkovým typem obličeje a objemné účesy asymetrického střihu jsou zase nejlepší pro lidi s obličejem ve tvaru obdélníku. Nejlépe jsou na tom pak majitelé oválného typu, kteří se nemusí bát experimentovat, protože jim bude slušet jakýkoliv účes.

Pokud se chcete seznámit s dalšími tipy profesionálů o tom, jak mít kvalitnější vlasy a jak jim pomoci, aby víc rostly, přečtěte si náš článek: https://nanogen.cz/rychlejsi-rust-vlasu/

Tvůj košík
0