AKCE
vyhody
775 481 197 | Prac.dny 9:00 - 18:00

Keratin na vlasy: Tyto metody využití keratinu určitě zkuste!

autor: | Bře 12, 2018 | 0 komentářů

keratin na vlasy

Keratin – základní stavební kámen našich vlasů

Keratin nebo také rohovina je protein (bílkovina), který je základní složkou vlasů, chlupů, nehtů nebo epiteliálních tkání. Vznik keratinu v buňkách je nazýván keratinizace (nebo rohovatění) a díky tomuto procesu vzniká na povrchu kůže ochranná vrstva. Tato odolná a tvrdá „slupka“ chrání naše tělo např. před infekcí a pro člověka je nezbytná. Některé typy keratinu mají vliv na regulaci buněčných aktivit, které jsou důležité pro výrobu bílkovin nebo buněčný růst. Přirozená struktura keratinu je zajišťována tzv. disulfidickými můstky. Pokud vlasy často vystavujeme škodlivému prostředí či na ně necháváme působit různé škodlivé látky, můžou být tyto můstky poškozeny a s nimi také struktura našich vlasů. V tomto článku se mimo jiné dovíte, jaký může mít keratin na vlasy příznivé účinky.

Využití keratinu v kosmetickém průmyslu

Keratin je často obsažen v šamponech, kondicionérech, maskách na vlasy a jiných produktech určených pro úpravu a péči nejen o vlasy, ale také o pleť. Nejčastěji je používán tzv. hydrolyzovaný keratin, který se hydrolýzou získává z ovčí vlny. Tento keratin hydratuje, vyhlazuje a zjemňuje. Ve výsledku pak po jeho použití nedochází např. k odstávání vlasů vlivem statické elektřiny. Keratin na vlasy se také používá ve formě oleje pro péči o namáhané vlasy nebo při prodlužování či rovnání vlasů – keratinové kúře.

Keratin na vlasy a keratinová kúra

Při keratinové kúře je tento důležitý protein dostáván zpět do vlasů, takže dojde k jejich regeneraci a k zisku lesku a objemu.

Jde o proceduru, při které jsou vyrovnávány vlasy, a protože nejde o nic jednoduchého, měli by ji provádět jen zkušení a proškolení odborníci. Obvykle se nechává keratin na vlasy působit přibližně 90 minut, podle délky vlasů, a pro jeho utěsnění se používá žehlička na vlasy. Následujících 72 hodin se vlasy nesmí umývat a měly by zůstat volné – nesmí se používat žádné gumičky, sponky ani čelenky.

K ošetřování vlasů se doporučuje používat přípravky bez obsahu síranů a ideálně s hydrolyzovaným keratinem a keratinem na vlasy, který byl použit při keratinové kúře. Tím je zajištěn jeho dostatečný přísun a výsledek kúry je tak dlouhodobější. Viditelný je přibližně 3 měsíce, poté je tuto proceduru nutné zopakovat. Keratinová kúra se doporučuje pro kudrnaté nebo vlnité vlasy a spíše pro hrubší než jemné.

NEVÝHODY KERATINOVÉ KÚRY

Na keratinovou kúru je používán uměle vyrobený keratin. Při styku s ním může dojít k podráždění očí nebo pokožky. Jiné vedlejší účinky této procedury však zjištěny nebyly. Další nevýhodou je také vysoká cena, už samotná procedura je poměrně drahá. Na jednu stranu je péče o vlasy po keratinové kúře sice snadnější, aby však zůstal zachován její účinek, je důležité používat buď přípravky bez SLS, nebo přípravky s obsahem keratinu – a ty jsou rozhodně dražší než běžné přípravky.

Keratin na vlasy jako zahušťovač vlasů

Keratin na vlasy ve formě suchých mikroskopických vláken může pomoci také s řídkými vlasy. Nanogen zahušťovač, který keratinová vlákna obsahuje, přináší okamžitou úlevu pro každého, kdo bojuje s prosvítající pokožkou hlavy – už během několika vteřin po nanesení zakryje místa s řidším porostem. Účinným pomocníkem jsou tak keratinová vlákna pro ty, kteří se potýkají s řídkými vlasy ať už vlivem genů, hormonů či věku, tak pro ty, kteří nastoupili léčbu vypadávání vlasů, jejíž účinky se dostaví až po několika měsících. Díky zahušťovači vlasů si ale všichni mohou dopřát pocit hustých vlasů ihned.

keratinová vlákna nanogen

Nejoblíbenější zahušťovač vlasů na světe!
Přirozený výsledek jenom za pár vteřin
Odolný vůči dešti, větru a pocení
• V 10 barevných přírodních odstínech

Nanogen před a po

Nevěřila bych, že takový přípravek existuje. Už si ani nedovedu představit život bez něj. Okamžitý a přirozený efekt, skvělý pocit!

Sandra (28)

Nanogen keratinová vlákna

Keratin na vlasy je v tomto přípravku obsažen ve formě mikrovláken. Nanogen keratinová vlákna vznikla dlouholetým výzkumem a mají za sebou hned několik patentovaných technologií.

Účinek Nanogen keratinových vláken potvrdily také nezávislé testy. Keratin je čistě přírodní, takže nedráždí pokožku ani vlasy. Má navíc stejnou hmotnost i vzhled jako keratin, ze kterého jsou složeny naše vlasy, což dopomáhá jeho přirozenému vzhledu.

Jak fungují keratinová vlákna Nanogen?

Keratinová mikrovlákna se nanáší na vlasy posypáním a okamžitě se s nimi spojí – díky působení přirozené statické elektřiny ve vlasech. Je to právě elektrostatický povlak vláken, díky kterému tak dokonale přilnou k vlasům. Testy bylo dokázáno, že vlákna se připojí na vlas kolmo, vlas je tak ve výsledku znatelně hrubší a právě tím je dosaženo jedinečné hustoty vlasů.

Mikroskopická vlákna navíc nelze rozeznat od normálních vlasů a celkový dojem tak působí velmi přirozeně. Nanogen keratinová mikrovlákna jsou dodávána ve speciální dóze, jejíž vzhled byl patentován. Dóza obsahuje elektrostatický proužek (kinetický proužek), který udržuje elektrostatický náboj vláken uvnitř. Při nanášení jsou tato vlákna přesypávána přes speciální sítko, čímž je jejich náboj ještě umocněn.

JEDNODUCHÁ APLIKACE NANOGEN KERATINOVÝCH VLÁKEN

1. Vlasy si nejdříve umyjte šetrným a kvalitním šamponem a kondicionérem. Keratinová vlákna přilnou i k vlhkým vlasům nebo k vlasům po použití vlasové kosmetiky, přesto doporučujeme použít Nanogen šampón a Nanogen kondicionér. Nanogen vlasové přípravky jsou totiž speciálně vyvinuty tak, aby byly vzájemně 100% použitelné, takže šampon i kondicionér zajistí dokonalé přilnutí Nanogen keratinových vláken – s nimi máte jistotu nejlepšího výsledku.

2. Vlasy nechte úplně uschnout. Můžete použít také fén, kulmu nebo žehličku na vlasy. Vlasy si ještě před nanesením Nanogen keratinových vláken upravte tak jako obvykle.

3. Dózu s Nanogen zahušťovačem mírně nakloňte nad temeno hlavy a lehkým potřásáním nanášejte vlákna v menším množství a rovnoměrně na řídká místa. Zároveň je prsty druhé ruky jemně upravujte tak, aby výsledek odpovídal vašim představám. Méně je někdy více, takže začněte raději s menším množstvím a v případě potřeby přidávejte. Při nadměrném sypání se část vláken nemusí přichytit a zůstane zbytečně na pokožce. Ideálním způsobem aplikace je „ťukání“, kdy se sítkem dózy dotýkáte vlasů – tím je zajištěno, že žádné vlákno nespadne mimo požadované místo a vy tak použijete jen tolik, kolik opravdu potřebujete.

Keratinová vlákna jsou vhodná pro všechny vlasy

Nanogen keratinová vlákna jsou určena pro všechny typy vlasů. Jsou určena také pro všechny délky, ta by ale měla být minimálně 1 cm. U kratších vlasů se zbytečně moc vláken vlasy propadne a ulpí na pokožce – výsledek pak nemusí působit přirozeně. Vlákna se nanášejí na místa s prosvitající pokožkou hlavy. Hlavním účelem zahušťovače je zakrýt řídká místa na hlavě, takže jeho použití jinde na vlasech je zbytečné.

Keratinová vlákna pouze kosmeticky zakryjí místa s řídkým porostem vlasů, nepomáhají stimulovat růst vlasů a neslouží tak jako léčebný prostředek proti vypadávání vlasů. I s nanesenými keratinovými vlákny je možné vlasy upravovat. Ovšem nedoporučujeme vám, abyste je po nanesení vláken žehlili, fénovali a nebo nadměrně česali, to může vlasy poškodit. Také použití různých kosmetických a stylingových prostředků se raději vyhněte, mohou vám zatížit vlasy a ty pak budou i s keratinovými vlákny vypadat zplihle. Vlákna se ale udrží i na vlasech s těmito přípravky, takže je můžete použít před nanesením vláken.

Keratinová vlákna pro každou barvu vlasů

Nanogen keratinová vlákna jsou dostupná v deseti barevných odstínech, které je možné také kombinovat, abyste docílili co nejvíce přirozeného vzhledu. Díky speciální Colour Lock System™ technologii je zajištěna stabilita barvy i při namočení.

Nanogen keratinová vlákna nesmyje déšť ani pot a nepouští barvu ani při kompletním ponoření do vody. Pro zajištění dlouhotrvajícího účinku doporučujeme použít Nanogen voděodolný fixátor. Barva z vláken nezanechává skvrny na prádle ani na oblečení. V případě zašpinění keratinovými vlákny je stačí oprášit. Vlákna vám na vlasech vydrží do nejbližšího umytí, kdy je z vlasů smyjete použitím jakéhokoliv šampónu.

voděodolný fixátor

JAK ZVOLIT SPRÁVNÝ ODSTÍN NANOGEN KERATINOVÝCH VLÁKEN?

Barevné odstíny vlasů závisí na mnoha faktorech jako je např. také etnikum, proto může být někdy těžké vybrat si ten správný odstín. Odstíny keratinových vláken jsou průhledné, takže se přizpůsobí přirozené barvě vlasu. Pokud si nejste jisti, jaký odstín zvolit, zvolte raději tmavší, případně zkombinujte dva různé odstíny.

Zde přinášíme pár tipů, jaký odstín se hodí pro jakou barvu vlasů:

Černý – pro orientální černou.

Tmavě hnědý – pro nejtmavší hnědou.

Středně hnědý – pro evropskou středně nebo tmavě hnědou.

Světle hnědý – pro světlou hnědou až nejtmavší blond.

Tmavá blond – pro medovou blond.

Světlá blond – pro pískovou blond.

Kaštanový – pro středně hnědou s dotekem červené.

Skořicový – pro světle hnědou s dotekem červené.

Šedý a Bílý – pro přidání světlých odlesků nebo jemného náznaku šedin.

odstíny keratinových vláken

NYNÍ DŮLEŽITÉ – ČTĚTE POZORNĚ!

Nanogen zahušťovač neslouží jako náhrada za vlasy,

protože keratinová vlákna vlasy nenahrazují, ale zahušťují – dodávají jim tloušťku. Čím méně vlasů máte, tím méně přirozený výsledek bude!

Ne vždy je tedy jisté, že i po použití keratinových vláken budete vypadat tak, jak byste vypadali s přirozenými vlasy. Za pokus to ale vždy stojí. Bohužel, zahušťovač vlasů vám nepomůže, pokud máte opravdu málo vlasů nebo nemáte vlasy žádné. Pokud vám začaly vlasy silně ustupovat, keratinová vlákna je nemusí nahradit dostatečně.

V případě opravdu krátkých vlasů lze s Nanogen zahušťovačem docílit hustších vlasů, jen keratinová vlákna nanášejte pozvolněji, abyste zajistili, že jich co nejméně propadne na pokožku hlavy. Pro použití zahušťovače nevadí, jsou-li vlasy příliš jemné – i na ně se keratinová vlákna zachytí.

Použít Nanogen keratinová vlákna můžete při těchto potížích s vlasy:

menší průsvit na temeni

- menší průsvit na temeni

lysina v zadní části hlavy na temeni

- lysina v zadní části hlavy nebo na temeni

řídká pěšinka - drobná korektura

- drobná korektura

řídká pěšinka

- řídká pěšinka

jemné řídké vlasy

- jemné řídké vlasy

difúzní alopecie

- difúzní alopecie

Tvůj košík
0