AKCE
vyhody
775 481 197 | Prac.dny 9:00 - 18:00

Minoxidil | Zkušenosti a testy proti vypadávání vlasů

autor: | Led 23, 2017 | 23 komentáře(ů)

nanogen vs minoxidil

Minoxidil byl objeven náhodně při vyvíjení léku na vysoký krevní tlak – Loniten®. Vedlejším účinkem Lonitenu byl růst vlasů a ochlupení na těle. Díky tomu byl minoxidil postupně vyvinut do produktů na podporu růstu vlasů.

Při léčbě vypadávání vlasů se minoxidil používá jako 2% (pro ženy) a 5% (u mužů) koncentrát rozpuštěný v propylenglykolu. Účelem propylenglykolu je zlepšení vstřebatelnosti látky do pokožky a zároveň zajištění rovnoměrnější aplikace minoxidilu na ošetřované oblasti.

Přestože se na trhu objevují různé generické formy léku s vyšší koncentrací minoxidilu (10%, 16% …), nejsou natolik účinné. Pokožka totiž není schopna vstřebat vyšší koncentraci látky, než je 5%. Pro nejlepší vstřebatelnost doporučujeme před aplikací použít váleček s titanovými jehličkami, který si můžete koupit např. i zde: http://www.derma-roller.sk/

Minoxidil a jeho účinky

Klinické testy účinnosti kožního roztoku s minoxidilem u mužů (s plešatostí na temeni) ukázaly, že u 48% mužů se po roce užívání minoxidilu vypadávání vlasů zastavilo a obnovil se růst vlasů. U 36% mužů se dostavilo pouze částečné zlepšení růstu vlasů. U 16% mužů nebyla zaznamenána žádná obnova růstu vlasů.

Postup při aplikaci minoxidilu:

  • Před použitím si umyjte pokožku hlavy jemným šamponem.
  • Před nanášením minoxidilu musí být vaše vlasy a pokožka hlavy suché.
  • Po použití minoxidilu si umyjte ruce.

Roztok se ponechá i nadále působit po dobu nejméně 4 hodiny před umytím. Počkejte přibližně 4 hodiny po aplikaci a nedovolte, aby se vlasy dostaly do kontaktu s vodou.

Pokud vynecháte dávku minoxidilu,

snažte se ji použít co nejdříve. Pokud je již téměř čas na další dávku, vynechejte zapomenutou dávku a vraťte se ke svému pravidelnému dávkování. Nepoužívejte 2 dávky najednou.

Minoxidil by se měl brát až 4-6 měsíců, dokud může pacient posoudit, zda mu lék pomáhá. Pokud máte nějaké pochybnosti o užívání přípravku, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka.

Hlavní použití minoxidil

nachází při léčbě androgenní alopecie u mužů a žen. Pomáhá zhruba 30 procentům pacientů, který dosáhnou udržení nebo mírné zlepšení vypadávání vlasů.

Jak Minoxidil pracuje?

Minoxidil pracuje většinou prostřednictvím prodloužení anagenní fáze vlasových buněk, což podporuje jejich růst.

Vlasové buňky procházejí třemi fázemi. První fáze, která se také nazývá anagenní, je růstová, pak následuje katagenní fáze a následně přichází telogenní fáze. Trvání této fáze se pohybuje od dvou až čtyř měsíců. Po jejím ukončení se cyklicky střídají a nové folikuly nahrazují ty starší.

Jednodušeji řečeno, po ukončení telogenní fáze starý vlas vypadne a nahradí ho nový. Zkrácená anagenní fáze předchází poruchám vypadávání vlasů, jako je mužská plešatost, kde testosteron a jeho derivát DHT má vliv na zkrácení anagenní fáze.

Minoxidil a nežádoucí účinky PŘI LÉČBĚ

Při dermální aplikaci se množství minoxidilu vstřebává kůží do krevního oběhu, většinou nevznikají žádné vedlejší účinky. Výjimečně se může stát, že pokožka vlasů začne svědit nebo se může vyskytnout tvorba lupů.

Možné nežádoucí účinky minoxidilu:

l

Štípání a podráždění očí

l

Podráždění a svědění pokožky v místech aplikace

l

Alergické reakce a vyrážky

l

Dýchací potíže

l

Bolesti na hrudi

l

Otok ústní dutiny

l

Malátnost, slabost

l

Zrychlený srdeční tep

l

Náhlé přibírání na váze

l

Další ubývání vlasového porostu (opak samotného účelu látky)

Účinnost minoxidilu u žen

Zdá se, že minoxidil je účinnější u žen, které trpí difúzní androgenní alopecii než u mužů. Ženám se doporučuje používat 2% přípravek místo 5%. Studie však ukázaly, že pacienti, kteří užívali 5% minoxidil po dobu osmi měsíců, zaznamenali výraznější nárůst vlasů až o 45%. Je účinnější při léčbě ustupujících vlasů na čele, tzv. Lysin, stejně jako při léčbě pleši.

Minoxidil se také ukázal jako vysoce toxický pro kočky a velmi nebezpečný byť jen mírným kontaktem s jejich kůží.

{

Před použitím minoxidilu si dávejte pozor:

 

Některé léky není vhodné používat spolu s minoxidilem. Informujte se u svého lékaře nebo lékárníka, pokud máte nějaké zdravotní problémy, zvláště pokud se u vás vyskytuje některý z následujícího případů:

r

Pokud jste těhotná, plánujete otěhotnět nebo kojíte.

r

Pokud užíváte jakýkoliv předepsaný nebo nepředepsané lék, rostlinný přípravek nebo potravinový doplněk.

r

Pokud máte alergii na léky, potraviny nebo jiné látky.

r

Pokud máte problémy se srdcem nebo krevním tlakem.

Nanogen Sérum bez vedlejších účinků

Pangaea Laboratories Ltd. vyvinuli sérum na růst vlasů, které přináší o 237% vyšší účinky než minoxidil samotný (Rogaine, Gettik) a je zároveň bez jakýchkoliv nežádoucích vedlejších účinků známých u přípravků tohoto druhu.

Nezávislé laboratorní testy potvrdily, že Nanogen sérum VEGF je účinnější než jen samotné používání minoxidilu. Nanogen sérum s VEGF ™ růstovým faktorem původem z rostlin a na vodní bázi poskytuje navic benefity bez vedlejších účinků a zároveň je to přírodní alternativa minoxidilu.

VEGF-růstový faktor

Růstový faktor – VEGF

Minoxidil a Nanogen – NEZÁVISLÉ LABORATORNÍ TESTY

Nanogen sérum je v dnešní době největším vědeckým a průlomovým objevem v boji proti vypadávání vlasů a co je nejdůležitější – bez jakýchkoliv nežádoucích vedlejších účinků dosud známých u přípravků jako minoxidil – Rogaine.

Na přelomu ledna a února 2012 se uskutečnily nezávislé testy výzkumného institutu Laboratoire Bio-EC ve Francii, kde byly porovnávány a kombinovány účinky Nanogen VEGF růstových faktorů s 5% minoxidilem na lidských vlasech.

porovnání účinků minoxidil a nanogen

Účinky minoxidilu ve srovnání s účinky Nanogen růstových faktorů

porovnání účinků minoxidil vs nanogen VEGF

Minoxidil sám proti účinkům Nanogen růstových faktorů ve vzájemné kombinaci s minoxidilem

Minoxidil vs. Nanogen sérum na růst vlasů:

Významně PODPORUJE RŮST VLASŮ AŽ O 237% více než sám minoxidil

Prodlužuje životnost vlasu a tak redukuje a předchází vypadávání vlasů

V KOMBINACI s minoxidilem VÝRAZNĚ ZVYŠUJE RŮST VLASŮ AŽ O 133% více než u samotného minoxidilu

Nanogen sérum s VEGF růstovým faktorem

Výzkumy ukázaly, že Nanogen vlasové růstové faktory obsažené v Nanogen séru VEGF dosahují několikanásobně vyšších účinků než jen samotné používání dosud nejúčinnější známé látky – minoxidilu. Tímto si dovolujeme oficiálně deklarovat, že je Nanogen sérum VEGF účinnější než minoxidil a tím účinnější než kterýkoliv známý dostupný přípravek na trhu s obsahem minoxidilu či aminexilu. Zároveň bez nežádoucích vedlejších účinků.

Zdroje článku: http://klinickafarmakologie.cz/pdfs/far/2006/04/07.pdf

MUDr. Helena Michalíková

Tvůj košík
0