AKCIA
Dotazy
+420 234 261 743 | po-pá 9:00 - 18:00

Nanogen jako zodpovědná organizace doporučuje každému, kdo se rozhodne podstoupit léčbu vypadávání vlasů, aby tyto kroky prokonzultoval se svým lékařem. Z toho důvodu je každý Nanogen produkt plně kompatibilní s používáním „obou“ dostupných a schválených přípravků proti vypadávání vlasů:

Finasterid

Finasterid je DHT inhibitor, který patří do skupiny léků nazývaných inhibitory testosteron-5-alfa reduktázy. Pomáhá zpomalit nebo zredukovat vypadávání vlasů a existuje množství konkrétních případů, kdy napomohl ke znovuobnovení růstu vlasů u mužů.

Bohužel Finasterid je vhodný jen pro muže. Ženy by se mu měly zdaleka vyhýbat, jelikož může způsobit vážná poškození plodu. Finasterid s sebou také přináší množství nežádoucích vedlejších účinků včetně impotence, ztráty libida, nadměrného růstu ochlupení po celém těle, prudkých bolestí a nauzey.

Minoxidil

Předchází radikálnímu poškození a podporuje Anagen – růstovou fázi vlasu. Minoxidil také prokrvuje pokožku hlavy a poskytuje vyživující látky potřebné pro růst vlasů. Minoxidil dosud zaznamenal množství případů znovuobnovení růstu vlasů.

Minoxidil je mnohem šetrnější a příjemnější na používání než Finasterid. Zároveň je pro ženy, které trpí vypadáváním vlasů, nejvhodnější. Existuje také několik zpozorovaných vedlejších účinků jako dočasné ubývání vlasů způsobené účinky Minoxidilu, které je nevyhnutelné pro obnovu zdravého vlasového cyklu. Nejčastější vedlejší účinky Minoxidilu jsou spojené s jeho propylenglykolovou bází, tedy u dlouhodobějšího používání může způsobovat svědění pokožky, vysušování a následnou tvorbu lupů. Čtěte víc o vedlejších účincích minoxidilu.