AKCE
vyhody
775 481 197 | Prac.dny 9:00 - 18:00

Pánské účesy pro řídké vlasy: 4 střihy pro zvýšení sebevědomí

autor: | Dub 3, 2018 | 2 komentáře(ů)

nanogen root boost muž aplikace

V tomto článku se budeme zabývat tím, jaké jsou příčiny řídnutí vlasů a vysokých koutů, jakým způsobem za to může a nemůže genetika a jaké jsou nejvhodnější pánské účesy pro řídké vlasy.

Geny, geny, geny?

U mužů daleko více než u žen mají na kvalitu a s ní spojenou hustotu vlasů velký vliv geny.

Ti muži, v jejichž rodině jsou běžné vysoké kouty, šedivění v brzkém věku nebo výrazné vypadávání vlasů končící jejich úplnou ztrátou, by raději měli počítat s tím, že je stejné neduhy postihnou také. Mohou s nimi počítat a připravit se na ně, neměli by je ale brát za samozřejmé.

Na mužské vlasy mají vliv i jiné faktory, jako hormony, věk či špatná životospráva. Pokud se objeví první příznaky řídnutí vlasů, je možné tento stav ještě zvrátit a získat zpět husté vlasy.

Za všechno geny nemohou!

Vypadávání vlasů může mít také spojitost s onemocněním ovlivňujícím kvalitu vlasů, jakým je např. seborea či alopecie. V takových případech je nutné začít toto onemocnění léčit, dokud nemá trvalé následky.

U některých forem onemocnění dochází k oslabení vlasového folikulu, který zajišťuje zdravý růst vlasu. Pokud nedojde k léčbě, takto oslabený vlasový folikul zanikne, což znamená, že z tohoto místa už nikdy nevyroste nový vlas. Tento stav je bohužel nevratný a možnost, jak získat zpět své vlastní vlasy, už není. Důležité je ale vědět, že se tomuto stavu dalo předejít.

ŘÍDNUTÍ VLASŮ NEMUSÍ BÝT PŘIROZENÉ

Mnoho mužů považuje řídnutí a padání vlasů za něco samozřejmého, s čím nemá cenu bojovat. Ano, v mnoha případech mají na tento stav vliv geny.

Pochází-li někdo z rodiny, v níž má téměř každý člen vysoké kouty a řídké vlasy, má jen malou šanci, že by on sám měl napořád bohatou kštici. I přestože víte, že i vy se budete muset potýkat s řídkými, ustupujícími či výrazně vypadávajícími vlasy, neberte první příznaky nového stavu na lehkou váhu.

Jakmile vám začnou vlasy vypadávat více než obvykle, může jít sice o vliv vašich genů a věku, ale může jít také o nemoc, která je léčitelná. Jakmile zaznamenáte změnu v kvalitě či hustotě vašich vlasů, zajděte pro jistotu za dermatologem či trichologem, kteří posoudí stav vašich vlasů a vlasové pokožky a nejlépe vám poradí, co dělat.

Existuje prevence proti řídkým vlasům?

Pro někoho bohužel ne, někomu jeho geny opravdu nedovolí těšit se z hustých vlasů až do stáří. Ale dodržování několika základních pravidel ublížit nemůže. Základem zdravých a tedy i hustých vlasů je zdravý životní styl – vyvážená kvalitní strava, dostatek tekutin, spánku a pohybu a minimum stresu a škodlivých látek. Díky těmto zásadám budete mít nejen zdravější vlasy, ale celkově se budete cítit lépe.

Předejít řídnutí vlasů můžete také dostatečnou péčí o ně, dopřávejte jim dostatek vitamínů a rozmazlujte je pomocí různých masek a zábalů. Že vám masky na vlasy nepřijdou dost mužné? Tak zkuste třeba pivní masku!

Jak získat zpět husté vlasy?

I v případě, že už víte, že řídnutí vlasů je vám osudem dáno, existuje několik triků, kterými můžete dát svým vlasům objem alespoň vizuálně. Určitě se nevyhýbejte mytí vlasů, při něm k nadměrné ztrátě vlasů nedochází. Vypadávají při něm pouze ty vlasy, které jsou v poslední fázi svého růstu a na jejich vypadnutí nazrál čas – vypadávání vlasů je totiž přirozené a denně můžeme ztratit až desítky vlasů, aniž by s námi bylo cokoliv v nepořádku!

Nemyté vlasy jsou ale mastné a zplihlé – ty umyté jsou naopak hebké, lesklé a na pohled hustší.

Ovšem buďte šetrní, mokré vlasy jsou citlivější než suché a příliš hrubé zacházení je může polámat a poškodit. Pro dodání objemu vašim vlasům používejte šetrnou a kvalitní vlasovou kosmetiku určenou speciálně pro řídké a jemné vlasy. A vlasy foukejte fénem, jen je nevystavujte příliš vysokému teplu, ohrožujete tím i vlasovou pokožku, která má na růst vlasů vliv.

PRO ŘÍDKÉ VLASY A PROSVITAJÍCÍ POKOŽKU DOPORUČUJEME:

nanogen keratinova vlakna

Nejoblíbenější zahušťovač vlasů na světe!
Přirozený výsledek za pár sekund
Odolný vůči větru, dešti a pocení
• V 10 přírodních barevných odstínech

nanogen keratinova vlakna pred a po

Keratinová vlákna jsou naprosto úžasná věc. Nedovedu si už ani představit svůj den bez toho. Skvělá instantní dávka sebevědomí.

Michal (37)

NANOGEN KOSMETIKA – POMŮŽEME VÁM S ŘÍDKÝMI A JEMNÝMI VLASY

Nanogen šampon pro muže – čistí vlasovou pokožku a zlepšuje vstřebávání důležitých látek
Nanogen šampón s polokondicionérem pro muže – podporuje funkci vlasových folikulů
Nanogen zahušťovač – keratinová vlákna, která přilnou k vlasům a zbaví vás prosvitající pokožky hlavy

Jak si vybrat vhodné pánské účesy?

Právě účes je další z možností, jak se (aspoň na pohled) zbavit řídkých vlasů. Pokud nechcete, aby každý věděl, že máte řídké vlasy, zvolte kratší sestřih. Bohužel, ale u dlouhých nebo polodlouhých vlasů je daleko viditelnější, že nemají objem. U kratších vlasů dojde k jejich natažení směrem nahoru, čímž se opticky vytvoří dojem hustších vlasů.

Je také rozdíl, zda vám vlasy jen začaly řídnout, či už máte vysoké kouty nebo vám vlasy už vůbec nerostou. Podívejte se na naše tipy na pánské účesy a snad si mezi nimi vyberete ten, ve kterém se budete cítit dobře. Jak lze vidět z přiložených fotografií, jedná se o účesy velmi slušivé.

1. Střih pro řídnoucí vlasy

Jedná se o střih inspirovaný Juliem Caesarem, podle kterého je někdy také nazýván. Vlasy po stranách jsou střižené velmi nakrátko, ostatní vlasy jsou ponechány delší a tento účes je také možné doplnit o delší ofinu vyčesanou nahoru.

Střih pro řídnoucí vlasy 1
Střih pro řídnoucí vlasy 2
Střih pro řídnoucí vlasy 3

2. Střih pro vysoké kouty

Pokud máte problém pouze s ustupujícími vlasy, jinak je ale máte opravdu husté, můžete si dovolit delší účes, při kterém vám delší vlasy vepředu vysoké kouty zakryjí.

Ti, kteří mají vlasy řidší, si je mohou nechat střihnout velmi nakrátko či originálně, případně nechat si ve vlasech vyholit nějaké geometrické obrazce – vizuálně tak od koutů odvedete pozornost. Ideální je ale ponechat si delší vlasy, jak na temeni, tak po stranách či úplně vepředu. Vlasy ze stran můžete sčesávat dozadu a ofinu např. zvlnit nebo vyčesat nahoru.

Střih pro vysoké kouty 1
Střih pro vysoké kouty 2
Střih pro vysoké kouty 3

3. Vlasy velmi nakrátko

Ne každý, komu začaly vlasy výrazně řídnout, ustupovat nebo se mu dokonce začala na některých částech vytvářet holá místa, je ochotný nechat si vyholit celou hlavu. A to ani není nutné.

Zvolte sestřih přibližně 3 cm dlouhý. Možná se to nezdá, ale rozdíl mezi takto krátkými vlasy a úplnou pleší určitě pocítíte a jakékoliv neduhy nejsou u takto krátkých vlasů tolik výrazné.

Vlasy velmi nakrátko 1
Vlasy velmi nakrátko 2
Vlasy velmi nakrátko 3

4. Úplně dohola…

Pro mnoho (nejen) mužů je kompletní shození vlasů těžký krok. V některých případech vypadávání vlasů je ale téměř nutný. Za výhodu se dá považovat to, že už nemusíte věnovat péči o vlasy ani čas, ani peníze. Nezapomínejte ale chránit vlasovou pokožku.

A nebojte se nevzhlednosti – mnoho slavných osobností dokazuje, že i holá hlava je velmi, velmi přitažlivá.

Úplně dohola 1
Úplně dohola 2
Úplně dohola 3
Tvůj košík
0