AKCE
vyhody
775 481 197 | Prac.dny 9:00 - 18:00

Jak urychlit růst vlasů – 4 tipy, které najdeš ve své kuchyni

autor: | Srp 13, 2015 | 0 komentářů

Jak urychlit růst vlasů

Nevíte si rady, jak urychlit růst vlasů? V tomto článku vám nabízíme pár ověřených receptů, které jsou odzkoušeny běžnými lidmi, kteří jsou s nimi nadevše spokojeni. Jde o jednoduché přírodní masky pro růst vlasů, které si dokážete udělat i vy sami v pohodlí domova.

Tyto a mnohé jiné masky na přírodní bázi si klidně můžete dopřát i několikrát do týdne bez pocitu viny a s konečně zodpovězenou otázkou, jak urychlit růst vlasů. Zmíněné suroviny se běžně nacházejí v každé domácnosti, proto se nemusíte trápit jejich namáhavým sháněním.

4 domácí tipy jak urychlit růst vlasů

Ověřených tipů jak urychlit zdravý růst vlasů může být mnohem více. Záměrně jsme však vybrali tyto 4 přírodní postupy.

1. Kouzelná vajíčka

Tento recept někomu zabere, jinému zas ne. Pokud nepomůže růstu vašich vlasů, můžete si být jisti, že jim ani neuškodí. Přinejmenším se budete těšit ze zdravých vlasů, bez jejich vypadávání . Stačí použít bílku z několika vajec (závisí na délce a hustotě vlasů) a nanést na vlasy. Po pár minutách (klidně je můžete mít na hlavě i 20 minut) si vlasy umyjte a upravte běžným způsobem.

2. Cibule jako všelék

Každý z nás známe cibuli jako všelék, který je všemu prospěšný, zabírá na všechno a postará se o vaše nekonečné zdraví. To, že s její pomocí můžete vyřešit i to, jak urychlit růst vlasů, jste však možná nevěděli. Stačí vyvařit dvě či tři pokrájené cibule ve vroucí vodě a po vychladnutí si touto vodou opláchnout vlasy. Následně si je pořádně umyjte i čistou vodou tak, abyste zamezili typickému cibulovému zápachu.

NÁŠ TIP: NA PODPORU A OBNOVU RŮSTU VLASŮ

3. Šťáva z brambor

Díky vitamínům prospěšným pro vlasy A, B a C budou vaše vlasy výrazně silnější a živější, což se v konečném důsledku postará o růst nových vlasů. Každý si tuto šťávu dělá podle svého gusta. Někteří použijí vodu, v níž se brambory vařily. Pro intenzivnější efekt však doporučujeme použít přímo šťávu z brambor, kterou si můžete smíchat například s medem a vajíčkem. Získáte tak jedinečnou masku na vlasy, kterou můžete aplikovat vícekrát do týdne.

4. Všude samá kopřiva

To, že kopřiva je také odpovědí na to, jak urychlit růst vlasů, už dobře víte. Rozhodně byste ji však neměli podceňovat. Pro lenivější z vás je možnost koupit si kopřivový šampon, pro ty, kteří mají rádi na očích všechny použité suroviny, doporučujeme obyčejný kopřivový odvar. Aplikaci můžete opakovat i každý den.

Nezapomínejte, že při všech přírodních maskách je důležitá trpělivost. Pro viditelné výsledky je třeba opakovat zábaly, masky, vývary a odvary dlouhodobě. Přejeme hodně štěstí. Sílu přírody je někdy vhodné doplnit o speciální šetrné přípravky proti vypadávání vlasů.

CHCEŠ VĚDĚT VÍCE O RŮSTU VLASŮ?

Co dělat a co nedělat pro zdravý růst vlasů?

Co dělat a co nedělat pro zdravý růst vlasů?

Podpora růstu vlasů

Podpora růstu vlasů

Jak rychle rostou vlasy – Vlasový cyklus

Jak rychle rostou vlasy – Vlasový cyklus

Zdroj článku:

Úvod do klinické trichologie

MUDr. Renata Kučerová, Ph.D., MUDr. Martina Bienová, Ph.D. Klinika chorob kožních a pohlavních, FNOL a LF UP Olomouc

Tvůj košík
0