AKCE
vyhody
775 481 197 | Prac.dny 9:00 - 18:00

Vypadávání vlasů po porodu: Příčiny a účinná řešení

autor: | Říj 26, 2015 | 3 komentáře(ů)

vypadávání vlasů u žen po porodu

Není žádným tajemstvím, že mnohým budoucím maminkám během těhotenství vlasy ožijí. Jsou lesklejší, pevnější a hustší. Po porodu však zjistí, že jim nová hříva začne rychle vypadávat. Některé se bojí, že je tento jev neobvyklý a že jde o nemoc. Strach mít však nemusíte. Vypadávání vlasů po porodu je zcela běžný úkaz, který je zapříčiněn změnou hormonů v těle.

Jak dochází k vypadávání vlasů po porodu?

Během těhotenství se vám v těle tvoří více ženského hormonu – estrogenu, díky čemuž máte vlasy hezčí, silnější i objemnější. Mnoho žen si této změny brzy všimne a velmi si ji pochvaluje. Po narození děťátka to však vypadá, že vypadávání vlasů po porodu ne a ne přestat. Úroveň estrogenu se totiž postupně vrací na svou běžnou úroveň a vy tak můžete pozorovat změny s tím spojené. Jedná se o zcela přirozený proces, takže se nemusíte obávat, že byste zůstaly plešaté. Jde o přechodné období, šestinedělí, které odezní a problémy vzápětí zmizí. Je pochopitelné, že tato „změna k horšímu“ většinu čerstvých maminek poleká a je tedy dobré vědět, že obavy nejsou na místě. A že navíc existují účinná řešení, jak viditelné řídnutí a vypadávání vlasů zmírnit.

vypadávání vlasů po porodu

Telogen effluvium

Tento poporodní problém se nazývá telogenu effluvium a postihuje 40 až 50 procent žen. V tomto období vám mohou vlasy padat až 5x rychleji a intenzivněji.

Pokud chcete padání zmírnit, neměly byste zanedbat racionální stravování a dostatečný přísun zinku a železa. Jezte dostatek ovoce a zeleniny, bílého nebo rybího masa a luštěnin. Během kojení nekuřte a nepijte alkohol. Nejen, že to neprospívá miminku, ovlivňuje to i zmíněné vypadávání vlasů po porodu, a to ve značné míře!

Pokuste se také vyvarovat stresu, dopřejte si relaxaci nebo masáž, udělejte si něčím radost a zkuste si zpříjemnit každý den. Nejen váš fyzický stav, ale i ten psychický, může mít na kvalitu a zdraví vlasů velký vliv. Hodně odpočívejte a nezapomeňte na dostatek spánku a dodržování pitného režimu. To vše je základem zdravého životního stylu, o kterých bychom se měli snažit neustále, zejména však v takto důležitém období.

Neváhejte zkusit něco nového!

V tomto období se nebojte také sáhnout po zahušťovači vlasů. Zahušťovač vlasů Nanogen je složen z přírodních keratinových vláken jako naše vlasy a během období šestinedělí vám pomůže zahustit vaše vlasy, než se hladiny hormonů vrátí do normálu spolu s vašimi vlasy. Jeho použití je velice jednoduché a nemusíte se bát žádných vedlejších účinků! Výsledek je viditelný téměř ihned po použití a keratinová vlákna vypadají na vlasech zcela přirozeně. Vypadávající a řídnoucí vlasy jsou velmi nepříjemný problém, ale díky Nanogen Zahušťovači vlasů se jím nemusíte více trápit.

NA ZAKAMUFLOVÁNÍ ŘÍDKÝCH VLASŮ A PROSVITAJÍCÍ POKOŽKY HLAVY DOPORUČUJEME:

zahušťovač vlasů nanogen

Nejoblíbenější zahušťovač vlasů na světe!
Přirozený výsledek jenom za pár vteřin
Odolný vůči dešti, větru a pocení
• V 10 barevných přírodních odstínech

Nanogen před a po

Neuvěřila bych, že takový přípravek existuje. Už si ani nedovedu představit život bez něj. Okamžitý a přirozený výsledek, skvělý pocit!

Sandra (28)

Další řešení vypadávání vlasů po porodu

Kromě zdravého stravování je vhodné, abyste si pořídily šampony a kondicionér proti vypadávání vlasů, obsahující biotin a oxid křemičitý. Tyto látky dokonale zamezují vypadávání vlasů. Vsaďte však na přírodní produkty bez obsahu škodlivých látek jako SLS, SLES a bez parabenů.

Ty vlasy totiž zatěžují a přispívají tak k jejich vypadávání. Mohou je výrazně poškodit a skrze vlasovou pokožku se dostat také do těla. Přípravky s přírodním složením ale vlasům zajistí dostatečnou výživu a hydrataci, vlasy posilní a ty tak budou nejen zdravé, ale také krásné.

šampony a kondicionér Nanogen

Pomoc můžete hledat i v přírodě a vyzkoušet odvary z léčivých bylin jako například kopřivový čaj, zázvor, jablečný ocet, šalvěj a podobně. Masky obsahující olivový olej a vajíčko také rozhodně nejsou k zahození. Nebo můžete vyzkoušet kombinaci medu a bílého jogurtu, banánu či avokáda. A zajímavá je také maska z vaječného žloutku a piva nebo mleté kávy. Příprava domácích masek či zábalů na vlasy je velmi jednoduchý a také levný způsob, jak si pomoci s vypadáváním vlasů. Dají se vytvořit z mnoha ingrediencí, které máte běžně v kuchyni, a jejich účinky se projeví již po pár použitích. Dopřejte svým vlasům nadstandardní péči alespoň jednou, nebo dvakrát týdně a ony se vám za to bohatě odmění.

Několik tipů na závěr:

  • V tomto období však rozhodně nenoste komplikované účesy, copy a copánky, vyhněte se fénování a barvení vlasů klasickými barvami. Dejte přednost přirozeným účesům a vlasy příliš nenamáhejte.
  • Opatrnost je na místě i při samotném mytí, kdy byste měly šampón jemně vmasírovat do vlasů pomocí bříšek prstů.
  • Kondicionér zase nanášejte až na volné vlasy, při jeho kontaktu s pokožkou hlavy může docházet k nadměrnému maštění.
  • Na mokré vlasy buďte rovněž opatrné, nečesejte je a nechoďte s nimi spát. Mokré vlasy jsou velmi citlivé a nešetrná péče může vést k jejich poškození a předčasnému vypadávání.
  • A vyzkoušejte masáž hlavy – udělá dobře nejen vašim vlasům, ale i vám, a to po fyzické i psychické stránce.

Vypadávání vlasů po porodu je sice běžná věc a nemusí se ho bát žádná maminka, vhodným staráním se o sebe však můžete tomuto fenoménu předejít nebo jej zmírnit na minimum. Pamatujete, jak  krásné byly vaše vlasy před porodem? Mohou být ještě krásnější! Dodržujte tyto jednoduché zásady a účinků poporodního vypadávání vlasů se nemusíte bát. Vaše vlasy budou navíc celkově posílené, dostatečně vyživené a hydratované a i nadále silné a zdravé. 

Tvůj košík
0