AKCIA
Dotazy
+420 234 261 743 | po-pá 9:00 - 18:00

Téměř 48 % žen přiznalo, že trpí některou z forem vypadávání vlasů nebo ji léčí. Pokud hledáme příčiny vypadávání vlasů, nové studie prokázaly, že:

Více než v 50 % případů je stres příčinou vypadávání vlasů u žen

– U 23 % je padání vlasů zapříčiněné věkem

20 % žen po porodu trápí vypadávání vlasů

Drastické diety mají za následek vypadávání vlasů u 16 % žen

Pevně uvázané vrkoče, příliš mnoho barvení vlasů, různé chemikálie na vlasy způsobují jejich vypadávání u 12 % žen

Stres jako příčina vypadávání vlasů u žen

Tak jako dnešní moderní ženy vystupují jako sebevědomé, elegantní dámy, které musí dělat rozhodnutí ve svém životě a často i v životě jiných, hodně z nich si uvědomuje, že stres ovlivňuje jejich zdraví a také zdraví jejich vlasů a přímo zapříčiňuje vypadávání vlasů. Jsou přesvědčeny, že stres je potřebné ovládat.

Jakmile se ztráta vlasů stane viditelnou

Když se čím dál více vlasů objevuje na dlážce a v koupelně, na hřebeni zůstává více vlasů nebo když vám lidé víc a víc koukají na hlavu, je řešení tohoto problému téměř nevyhnutelné.

Tento samotný fakt může způsobovat další stres a ještě více vypadnutých vlasů.

Jak zjistit příčiny vypadávání vlasů

Tricholog – vlasový specialista umí jednoznačně rozeznat příčiny vypadávání vlasů u každého pacienta individuálně. Ne vždy se dá stresu vyhnout, avšak pomocí jógy a meditací je možné jej ovládat a zmírnit. Stres jako příčina vypadávání vlasů u žen je tedy častá. Traumatické situace mohou být u někoho na denním pořádku a mají nepříznivý vliv na naše vlasy. Může následovat slabost, únava a podrážděnost, což negativně zasáhne imunitní systém. Zdravá strava a správné stravovací návyky jsou stejně tak nevyhnutelné pro zdravý růst vlasů a nehtů. Pokud jsou tyto aspekty zanedbávány, vlasy jsou oslabené a ztenčují se, což způsobuje další vypadávání vlasů.