AKCE
vyhody
775 481 197 | Prac.dny 9:00 - 18:00

Vypadávání vlasů u dětí: Příčiny a způsoby léčby

autor: | Srp 13, 2015 | 19 komentáře(ů)

Vypadávání vlasů u dětí může být sice pro rodinu hodně frustrující vzhledem k tomu, že vidí své dítě nemocné, nicméně statistiky jsou v tomto případě více než příznivé. Při správné diagnóze a léčbě je totiž téměř jisté, že vaše dítě bude zanedlouho opět zdravé a s krásnými vlásky.

vypadávání vlasů u detí

Příčiny vypadávání vlasů u dětí

Je více důvodů, které zapříčiňují vypadávání vlasů u dětí. Ty nejdůležitější a nejčastější jsme pro vás připravili jako příklad. Mezi top nejčastějšími příčinami a nemocemi souvisejícími s vypadáváním vlasů je tzv. Tinea capitis. Tato nemoc se považuje za povrchovou formu mykózy, pro kterou existuje množství slovních ekvivalentů, např. dermatitida pokožky hlavy. Váš lékař tento problém dokáže diagnostikovat téměř ihned na základě vzhledu pokožky hlavy.

ALOPECIE AREATA

Mezi další nemoci patří alopecie areata. Ta se projeví holými oválnými místy kdekoliv na pokožce hlavy téměř ze dne na den. Tato nemoc postihuje asi jedno dítě z tisíce. Při správném dodržovaní a užívání léčiv a pokynů lékařů je však pravděpodobné a přímo jisté, že všechny vlasy se vašemu dítěti vrátí dříve než za rok, což je velice pozitivní statistika.

Více o alopecii areata a její léčbě se dozvíš zde: https://nanogen.cz/alopecie-areata/

PRO RYCHLÉ A ÚČINNÉ KAMUFLOVÁNÍ ŘÍDKÝCH MÍST VE VLASECH PŘI ALOPECII AREATA DOPORUČUJEME:

Nejoblíbenější zahušťovač vlasů na světe!
Přirozený výsledek za pár sekund
Odolný vůči větru, dešti a pocení
• V 10 přírodních barevných odstínech

nanogen před po
keratinová vlákna před po

Keratinová vlákna jsou naprosto úžasná věc. Nedovedu si už ani představit svůj den bez toho. Skvělá instantní dávka sebevědomí.

Michal (37)

NEJČASTĚJŠÍ PŘÍČINY VYPADÁVÁNÍ VLASŮ U DĚTÍ VE VĚKU 3 A VÍCE LET

Trichotillomanie (TTM)

– jde o obsedantně-kompulzivní syndrom. Tato porucha kontroly impulzů se projevuje nutkavým vytrháváním vlasů, případně obočí, řas a ve vyšším věku také ochlupení v jiných částech těla, jako i v pubické – intimní oblasti.

Studie (ENG.) https://www.psychiatrist.com/pcc/psychiatry/trichotillomania-therapy/

Tinea capitis (Trichophytia capilitii)

– dermatitida pokožky hlavy je mykotická infekce, která postihuje vlasovou pokožku. Je to nejčastější forma ztráty vlasů u dětí. Ve věku 4–14 let je možnost výskytu tohoto onemocnění dost vysoká. U dospělých se toto onemocnění vyskytuje velice zřídka. Vzhledem k tomu, že jde o infekční onemocnění, vaše dítě by nemělo sdílet jakékoliv předměty, které přicházejí do styku s vlasy a s pokožkou hlavy – čepice, polštáře, sponky, strojky na vlasy či hřebeny.

Alopecia areata

– již výše zmiňovaná ohraničená ztráta vlasů – jde o onemocnění, kdy imunitní systém napadá vlasové folikuly, jejichž buňky začne posuzovat jako organizmu cizí. Tato forma alopecie se vyznačuje nezánětlivými lysými ložisky ve vlasech – ostrůvečky s vypadanými vlasy. Není však nakažlivá.

Další příčiny vypadávání vlasů u dětí

Příčiny mohou být však i jiné, například poškození vlasového vlákna. Tak či onak, vypadávání vlasů u dětí by neměl žádný rodič zanedbat a měl by podchytit problém hned na začátku. Jen tak může zajistit dítěti 99% šanci na obnovu vlasových vláken, a tedy úplné odstranění daného problému.

Tvůj košík
0