AKCE
vyhody
775 481 197 | Prac.dny 9:00 - 18:00

Hustší vlasy: 7 skvělých optických triků jak na to

autor: | Lis 20, 2018 | 0 komentářů

Hustší vlasy

Důvodů, proč nemáme krásnou hustou hřívu, může být několik. Husté vlasy jsou silné a zdravé, takže pokud jim nedopřáváme dostatečnou péči, slábnou a řídnou. Na sílu našich vlasů má ale vliv také genetika, někdo se s řídkými vlasy už prostě narodí. Zoufat si ale nemusíte v žádném případě. V tomto článku vám představíme několik rad a tipů, jak získat hustší vlasy a s nimi i pořádné sebevědomí!

Máte přirozeně řídké, nebo spíše hustší vlasy?

Ze všeho nejdůležitější je si uvědomit, proč nemáte dostatečně husté vlasy. Pokud jsou u vás v rodině typické spíše jemné vlasy, pak je jasné, že ani vy nemůžete mít přirozeně nadýchané kučery.

Objem vlasům můžete ale dodat alespoň opticky, pomocí speciálních přípravků nebo účesů. Pokud máte pocit, že vám vlasy řídnou teprve v poslední době, zkuste přijít na to, proč.

Vlasy slábnou s přibývajícím věkem; je přirozené, že máme ve 20 letech hustší vlasy, než když nám je 60. Slábnout mohou ale také vlivem špatného životního stylu nebo špatné péče. Nic nezkazíte tím, když vyzkoušíte některé z následujících triků. Díky nim dodáte vlasům vše, co potřebují k tomu, aby byly zdravější, silnější – a hustší.

7 skvělých optických triků pro hustší vlasy – č.7 vás překvapí

1. Dejte přednost krátkým střihům

Řídkým vlasům příliš nesvědčí, když jsou až pod zadek. Vlasy se tak více zatěžují a tím spíše se „připlácnou“ k hlavě. Navíc zplihlé dlouhé vlasy nevypadají příliš líbivě. Krátké vlasy po ramena působí velmi vzdušně, také se snadněji upravují a dá se s nimi lépe experimentovat.

2. Nechte si vlasy navrstvit

Objem dodá vašim vlasům prostříhání a vytvoření vrstveného účesu. Nezapomeňte, že správný účes závisí také na typu vašeho obličeje. Každý šikovný kadeřník či kadeřnice vám jistě dokáží poradit, který vám bude slušet nejvíce.

3. Pěšinku noste na stranu

Řídkým vlasům příliš nesvědčí, když jsou až pod zadek. Vlasy se tak více zatěžují a tím spíše se „připlácnou“ k hlavě. Navíc zplihlé dlouhé vlasy nevypadají příliš líbivě. Krátké vlasy po ramena působí velmi vzdušně, také se snadněji upravují a dá se s nimi lépe experimentovat.

4. Zkuste natáčky a kulatý kartáč

Pokud si budete vlasy natáčet, získají tím nejen krásný a zajímavý vzhled, ale také opticky nabudou na objemu. Při fénování přes kulatý kartáč češte vlasy směrem k hlavě, tím docílíte opravdu bohatého objemu, který bude navíc vypadat zcela přirozeně.

5. Vytočte si konečky ven

Při foukání přes kulatý kartáč můžete konečky také vytočit směrem ven od obličeje. K tomu vám dobře poslouží i žehlička, ale ta zase vlasy více zatěžuje než běžný fén, proto ji nedoporučujeme používat často. Vlasy vyfoukané směrem od obličeje působí nadýchaně a vypadají mnohem hustší.

6. Vlasy si občas natupírujte

Tupírování je trik známý dlouhá desetiletí – a funguje pořád. Nemusíte si hned tupírovat celou hlavu, stačí, když se zaměříte na vlasy na temeni. Nebo si natupírujte několik vlasů v culíku. Tupírování je jednoduché a rychlé a je to dobrý způsob, jak účesu dodat objem téměř ihned.

7. Zkuste mejkap na vlasy – keratinová vlákna!

A pokud vás tolik trápí řídké vlasy, vyzkoušejte první pomoc v podobě zahušťovače vlasů. Stačí aplikovat Nanogen keratinová vlákna na řídká místa na hlavě, vlákna se ihned přichytí k vlasům okolo a vytvoří vzhled přirozeně hustých vlasů. Aplikace je velmi jednoduchá a rychlá a je to úžasný způsob, jak mít hustší vlasy ihned.

VLASOVÝ MEJKAP PRO ŘÍDKÉ VLASY: ZAHUŠŤOVAČ VLASŮ – KERATINOVÁ VLÁKNA – ZKUS 60 DENNÍ LHŮTU NA VRÁCENÍ PENĚZ!

keratinová vlákna

Nejoblíbenější zahušťovač vlasů na světe!
Přirozený výsledek jenom za pár vteřin
Odolný vůči dešti, větru a pocení
• V 10 barevných přírodních odstínech

keraínové vlákna pred a po

Skvělý přípravek – skvělý výsledek, děkuji za dodání, už chápu co znamená navrácené sebevědomí.

Hana (37)

Hustota vašich vlasů závisí také na tom, co jíte

To, jaké živiny dodáváme našemu tělu, má velmi výrazný vliv také na kvalitu našich vlasů. Pokud jim nedopřejeme dostačující množství potřebných živin, začnou naše vlasy slábnout, lámat se a vypadávat. Existuje mnoho látek, které mají vliv na zdravý růst i sílu vlasů, které jsou antioxidační a vlasy chrání a nebo které pomáhají zajistit zdravou pokožku hlavy –  jen na ní mohou vyrůstat hustší vlasy. V tabulce níže vám je všechny představíme a ukážeme vám, v jakých běžných potravinách je nejčastěji najdete.

Nezapomeňte ale, že nic se nemá přehánět a některé z těchto látek vám ve vyšší míře mohou uškodit. Jedná se především o selen nebo také biotin, který je obsažen hlavně v květáku, jehož nadměrná konzumace může způsobovat střevní problémy. Snažte se svému tělu zajistit alespoň v nějaké míře všechny tyto látky. Uvidíte, že když bude vaše tělo dostatečně a dobře vyživené, budou vaše vlasy brzy hustší a krásnější.

15 přírodních látek, které nám zajistí hustší vlasy…

Jód

– mořské plody a ryby

– mořské řasy

– vejce

– česnek

Bílkoviny

– ořechy

– luštěniny

– sójové výrobky

– maso (bílé a ryby)

Vitamín B7 (biotin, vitamín H)

– květák

– sója

– rýže

– mléko

Vitamín D

– rybí tuk

– mléko

– žloutek

Beta-karoten

– červená zelenina

Zinek

– ořechy (mandle, kešu)

– fazole

– dýně

– ústřice

Síra

– ořechy

– brambory

– vejce

– zelenina (paprika, brokolice)

Vitamín B6

– brambory

– zelenina (špenát, zelí)

– ořechy

– obiloviny

Selen

– ořechy a semena

– celozrnné obiloviny

– mléčné výrobky

Vitamín B5

– kvasnice

Omega 3 mastné kyseliny

– rostlinné oleje

– sója a tofu

– vlašské ořechy

– ryby

Železo

– špenát

– kapusta

– luštěniny (čočka, fazole)

– maso (bílé a červené)

Měď

– čerstvá listová zelenina

– houby

– obiloviny (celozrnné)

– luštěniny

Vitamín C

– olivový olej

– citrusové plody

– vlašské ořechy

Vitamín E

– rostlinné oleje

Chraňte vlasy před nepříznivými vlivy z okolí

Vlasy a také pokožka hlavy, jsou velmi citlivé na výrazně vysoké nebo nízké teploty. V létě jim také neprospívá dlouhodobé vystavení slunci a jeho škodlivým UV paprskům. Vlasy se vysuší a snadněji se lámou, v létě je běžné výraznější vypadávání vlasů. Je proto důležité vlasy před slunečním zářením chránit, ať už pokrývkou hlavy nebo speciálními přípravky.

Chcete-li mít hustší vlasy, snažte se je co nejméně tepelně upravovat a nikdy je nevystavujte horku, aniž byste je ochránili produkty k tomu určenými.

Bohužel ani zima a její chladné počasí našim vlasům příliš nesvědčí. Vlasy špatně snáší změny teplot, kdy přecházíme zvenku dovnitř a naopak. Ubližuje jim také časté a dlouhodobé nošení přikrývky, kdy se nám hlava často nepříjemně potí. Vlasy se v zimě více mastí a běžně se v tomto období objevují ve vlasech lupy. V zimě vlasy ochráníme především tím, že je budeme dostatečně vyživovat a dopřávat jim – i sobě – jen tu nejlepší péči.

5 nejzásadnějších chyb v péči o vlasy

Myjete si vlasy každý den? CHYBA!

Dáváte kondicionér až ke konečkům? CHYBA!

Češete si mokré vlasy? CHYBA!

Spíte s rozpuštěnými vlasy? CHYBA!

Používáte kosmetiku s parabeny? CHYBA!

V péči o naše vlasy se často nevědomky dopouštíme chyb, které vedou k jejich oslabení, lámání a nadměrnému vypadávání. Jakých chyb je nutné se vyvarovat, abyste měli hustší vlasy, se dozvíte v tomto rozsáhlém článku. Kromě dalších 15 nejčastějších chyb, které děláme v péči o vlasy, zde najdete také způsoby, jak se o vlasy dobře starat a dopřávat jim přesně to, co potřebují.

Nezatěžujte své vlasy více, než je nutné

Jednou z dalších příčin, proč jsou naše vlasy slabé a řídké, je také neopatrná péče o ně. Čím víc je taháte, lámete, vystavujete horkému vzduchu nebo různým chemickým prostředkům, tím hůř na tom jsou. Nemusíte se samozřejmě vzdávat veškeré péče o ně, stačí dodržovat několik jednoduchých pravidel.

Pokud chcete mít hustší vlasy, nestačí je vyživovat jenom zevnitř, dopřávejte jim nadstandardní péči i zvenčí. Alespoň 1x týdně si dejte na vlasy speciální vlasovou masku nebo zábal. Tím vůbec nejdůležitějším při správné péči o vlasy jsou ale kvalitní kosmetické přípravky. Zcela se vyvarujte kosmetice obsahující parabeny či SLS, které můžou škodit nejen vašim vlasům, ale celému organismu.

Vyhýbejte se stresu!

Pokud jste kvůli svým vlasům ve stresu, pak právě to může být jedním z faktorů, proč vaše vlasy nejsou hustší. Při stresu vyplavuje tělo protizánětlivé látky, které ale dráždí pokožku, a to i vlasovou. Vlivem tohoto podráždění dojde ke stlačení vlasového kořínku, ke kterému se dostává méně vody i živin. Vlas je kvůli tomu výrazně oslaben a může dojít i k jeho předčasnému vypadnutí. Snažte se stres ve svém životě co nejvíce omezit.

Tvůj košík
0