AKCE
vyhody
775 481 197 | Prac.dny 9:00 - 18:00

Chcete husté vlasy bohaté na objem? Těchto 15 věcí se vyvarujte!

autor: | Úno 1, 2018 | 1 komentář

Husté vlasy jsou TOP ingrediencí pro sebevědomí. O 15 nejčastějších chybách v péči o vlasy se dočteš v článku…

Husté vlasy jsou top ingrediencí pro sebevědomí

Na to, jaké jsou naše vlasy ve skutečnosti, ve své přirozené podobě, mají vliv převážně geny. Ty nám dají do vínku husté vlasy, kudrnaté, černé či jakékoliv jiné vlasy. Již v dávných dobách se ale lidé, především ženy, snažily všemožnými prostředky osud obejít. A i dnes máme téměř neomezené možnosti a naše vlasy mohou vypadat úplně jinak, než jak by vypadat původně měly. A to je dobrá zpráva i pro ty, kteří se potýkají s řídkými vlasy bez objemu.

V tomto článku si řekneme o všem, co vám může dopomoci k hustým vlasům a o 15 největších chybách, kterých byste se mohli na svých vlasech dopustit.

Životní cyklus našich vlasů

Každý  jednotlivý vlas vyrůstá z tzv. vlasového folikulu. Přes ten jsou vlasy také vyživovány. Růst vlasu by se dal rozdělit na 3 fáze, ty trvají různě dlouhou dobu, která se vlas od vlasu liší. V první fázi (nazývané anagen) vlas roste; to může trvat několik měsíců i let, v průměru asi 3 roky.

Poté se růst vlasu zastaví a nastupuje klidová fáze (katagen), která trvá několik týdnů, přibližně 2-3. Poslední růstová fáze vlasu (telogen) trvá několik měsíců (2-4) a vlas se v ní připravuje na vypadnutí a vlasový folikul na vytvoření nového vlasu. Z jednoho vlasového folikulu může za náš život vyrůst až 12 vlasů.

Více o vlasovém cyklu zde!

Padání vlasů je přirozené

V růstové fázi je pro vytrhnutí vlasu nutné vynaložit značné úsilí a takové vytrhnutí je poměrně bolestivé. Naproti tomu je-li vlas ve třetí fázi, k jeho vytrhnutí může dojít i při mytí vlasů nebo jejich česání. Průměrně se v růstové fázi nachází až 90 % vlasů, zbytek buď v klidové, nebo především v poslední fázi.

Z toho je zřejmé, že nám vlasy vypadávají i zcela přirozeně a aniž by to značilo vážnější zdravotní problém. Uvádí se, že zdravý člověk může ztratit až několik desítek vlasů za den (70-100) – zcela přirozeně. A na padání vlasů má vliv také spousta jiných faktorů, vlasy nám např. více padají v zimě než v létě. Proto jsou naše vlasy někdy na pohled více či méně husté.

Husté vlasy musí být především zdravé

Pojďme se teď podívat na to, co všechno může mít na hustotu našich vlasů vliv. Především se jedná o zdraví a kvalitu vlasů, což úzce souvisí také s naším celkovým zdravotním stavem. Druhým důležitým faktorem, kvůli kterému mohou být naše vlasy řídké, je špatná péče o ně. A v neposlední řadě může k řídnutí vlasů docházet v důsledku nějakého onemocnění. Vliv na padání vlasů – jehož výsledkem je jejich celkové prořídnutí – mají také hormony či věk.

NÁŠ TIP: NA PŘEKRYTÍ ŘÍDKÝCH MÍST VE VLASECH A PROSVITAJÍCÍ POKOŽKY HLAVY!

Husté vlasy - keratinová vlákna

Nejoblíbenější zahušťovač řídkých vlasů na světe!
Přirozený výsledek jenom za pár vteřin
Odolný vůči dešti, větru a pocení
• V 10 barevných přírodních odstínech

Nanogen před a po

Neuvěřila bych, že takový přípravek existuje. Už si ani nedovedu představit život bez něj. Okamžitý a přirozený výsledek, skvělý pocit!

Alice (30)

Zdravé husté vlasy na zdravém těle

Vlasy, respektive jejich kvalita a vitalita, jsou často jedním z prvních ukazatelů, že se s námi něco děje. Ať už začnou ztrácet barvu nebo lesk, začnou se lámat či vypadávat, indikuje to nějaký zdravotní problém, který se často týká celého našeho organismu.

Na jednu stranu je to dobrá zpráva, protože díky našim vlasům můžeme odhalit zdravotní problém. Na stranu druhou, pokud nás trápí nějaké neduhy, nemusíme být vždy nadšení z toho, že jdou vidět i na našich vlasech – tedy na tom, co je na nás nejvíc viditelné. A často je to právě padání vlasů a s ním související řídnutí, čím se projevují různé nedostatky našeho stavu.

Jak si zajistit zdravý životní styl

To, v jaké kondici jsme celkově, ovlivňuje nejen to, jak se cítíme, jak správně pracuje naše tělo, ale také to, jak naše tělo vypadá – včetně našich vlasů. Proto, abychom se mohli pyšnit krásnou a bohatou hřívou, musíme dopřávat svému tělu tu nejlepší péči. Především jde o dostatek spánku, pohybu a tekutin, vyváženou stravu a minimum stresu. Stres a nedostatek spánku narušují růstový cyklus vlasu, vlasy vypadávají častěji a rychleji. A že je základem zdravá, kvalitní a vyvážená strava, to vám potvrdí jakýkoliv lékař. Co přesně by takový zdravý jídelníček měl obsahovat a jaké látky mají největší vliv na naše vlasy?

DŮLEŽITÉ LÁTKY PRO HUSTÉ VLASY

BÍLKOVINY

– podporují stavbu vlasů a jejich růst, chrání je a posilují

– bílé maso, mořské ryby, produkty ze sóji, luštěniny, ořechy

JÓD

– má pozitivní vliv na vlasový folikul, který zajišťuje zdravý růst vlasu

– vejce, mořské plody

OMEGA 3 MASTNÉ KYSELINY

– podporují zdravý růst vlasů

– máslo, rostlinné oleje

SÍRA

– vlasy vyživuje a posiluje, vlasy jsou díky ní odolnější, rychleji rostou a méně vypadávají

– brambory, vejce, červená paprika, brokolice, růžičková kapusta, zelí, ryby, mořské plody, vepřové, hovězí a drůbeží maso, ořechy

VITAMÍN A

– posiluje funkci vlasového folikulu, podporuje růst vlasů a jejich vývoj

– mrkev

VITAMÍN B6

– podporuje příjem živin

– avokádo, banán, luštěniny, drůbeží maso

VITAMÍN B7

– pomáhá růstu vlasů a chrání je před šedivěním

– mléko, sója, vaječný žloutek, rýže

VITAMÍN C

– posiluje vlasy a čistí je od toxinů

– citrusové plody, vlašské ořechy, olivový olej

VITAMÍN D 

– antioxidant

– mléko, vaječný žloutek, rybí tuk

VITAMÍN E

– chrání vlasové folikuly, zabraňuje jejich odumírání

– rostlinné oleje, živočišné tuky

VITAMÍN H

– podporuje růst vlasů, hydratuje je a zvyšuje jejich lesk

– květák (!POZOR! nadměrná konzumace může způsobovat křeče v břiše!)

ZINEK

– hydratuje a čistí vlasovou pokožku, ovlivňuje vlasový folikul a podporuje růst vlasů

– dýně, fazole, ústřice, kešu oříšky, mandle

ŽELEZO

– pomáhá správnému fungování všech tkání a buněk v těle

– jeho lepšímu vstřebávání dopomáhá vitamín C, doporučuje se konzumovat společně

– fazole, čočka, bílé a červené maso, špenát, kapusta

Zajímá tě toto téma? Více v článku o nejlepších vitamínech na vlasy.

Řídnutí vlasů v důsledku onemocnění

Ne vždy správná strava a zdravý životní styl stačí. Existuje několik onemocnění, převážně kožních, která mají za následek vypadávání vlasů.

Jak jsme zmínili výše, vlasy nám přirozeně vypadávají každý den. Můžeme ztratit až 100 vlasů denně, aniž by s námi bylo něco v nepořádku. Je samozřejmé, že nebudeme počítat každý vypadnutý vlas, ale to, že se jedná o vážnější problém, je většinou zjevné.

Špatné je, pokud při česání vytrháváme celé chomáče vlasů, případně pokud vám vlasy začnou vypadávat výrazněji než jindy.

Všímejte si také jiných vlastností vašich vlasů. Indikátorem, že se něco děje, je také ztráta barvy či lesku vlasů, jejich větší lámavost nebo třepení.

A zdravotní problém se může projevit také na vlasové pokožce, ve které se začnou vytvářet strupy nebo lupy ve vlasech. Nemusíte se hned lekat, ale pokud si nejste jistí, je dobré navštívit lékaře.

Praktický lékař vám nemusí poradit přesně, bude ale vědět, k jakému odborníkovi vás s vaším problémem poslat – zda k dermatologovi či trichologovi.

TRICHOLOGIE

Jedná se o lékařský obor zabývající se studiem vlasů a vlasové pokožky. Tricholog vám pomůže pochopit, jaké procesy mohou mít vliv na zdraví vašich vlasů. Zjistí, co vašim vlasům chybí a poradí vám, jakou péči musíte svým vlasům dopřávat. Předně s vámi probere váš celkový zdravotní (fyzický i psychický) stav, způsob vašeho života a jakým způsobem o své vlasy pečujete.

Samotné trichologické vyšetření probíhá s použitím mikroskopické trichokamery, kterou tricholog prohlédne vaši vlasovou pokožku a strukturu vlasů.

Jaké zdravotní příčiny může mít řídnutí vlasů?

To, co způsobuje padání a řídnutí vlasů, se mírně liší u žen a mužů a u dětí.

Ženám padají vlasy nejčastěji vlivem hormonů (k výraznému prořídnutí vlasů dochází v menopauze, při těhotenství, případně po porodu), stresu, špatné životosprávy (ženy častěji než muži trpí poruchami příjmu potravy) či nešetrné péče (nekvalitní vlasová kosmetika, přílišná úprava, barvení a pod.).

U mužů se jedná převážně o vliv genů, hormonů a věku, může jít ale také o androgenní alopecii, která postihuje více muže než ženy.

Dědičnost má na vlasy mužů větší vliv než žen, muži mohou odhadnout, jak husté vlasy budou mít, z pouhého pohledu na vlasy svých předků. Ale je důležité si uvědomit, že ne vždy za padání či řídnutí jejich vlasů můžou právě geny.

Poměrně často jde o důsledek onemocnění, které je léčitelné – bude-li se řešit včas.

Mnoho mužů však řídnutí vlasů neřeší, protože je přesvědčeno, že jde o věc genů a nic s tím neudělají.

Bohužel však v některých případech může v případě neléčení dojít až k odumření vlasového folikulu. To znamená, že vlas nejen rychleji vypadne, ale už nikdy znovu nenaroste, a postižení brzy trpí pleší. Pak jde o nenávratný stav – kterému se ale dalo vyhnout. Proto buďte ke svým vlasům pozorní a máte-li nějaké pochybnosti, zbytečně nečekejte a navštivte lékaře.

Zvláště pozorní bychom také měli být v případě, že vlasy vypadávají malým dětem – u nich totiž nejde o přirozený stav.

Mezi nejčastější důvody padání vlasů u malých dětí patří trichotillomanie (jedná se obsedantně-kompulzivní syndrom, při kterém mají děti nutkání vytrhávat si vlasy), tinea capitis (infekční onemocnění mykotickou infekcí, která postihuje vlasovou pokožku) nebo alopecie. Všechna tato onemocnění jsou léčitelná.

ONEMOCNĚNÍ ALOPECIE – ČASTÁ PŘÍČINA ZTRÁTY VLASŮ

Androgenní alopecie

Jedná se o onemocnění vlasových folikulů, kterým trpí 30-50 % mužů i žen, projevuje se především nadměrným vypadáváním vlasů. Může ale také docházet k tomu, že nové vlasy vyrůstají pomaleji a často jsou vlivem tohoto onemocnění slabší, celkově menší, tenčí, s méně výraznou barvou. Je nutné léčit včas, dokud nedojde k trvalému poškození vlasového folikulu.

Alopecie areata

U tohoto druhu alopecie napadá vlasové folikuly vlastní imunitní systém postiženého. Bílé krvinky útočí na buňky vlasových folikulů, vlasy rychleji vypadávají a nové znovu nerostou. K tomu dochází jen na některých místech, alopecie areata je proto někdy označována jako ohraničená ztráta vlasů.

Trakční alopecie

Vlasy vypadávají více než obvykle v důsledku jejich výraznějšího namáhání, např. v důsledku nošení náročných účesů apod.

Alopecia universalis

Při tomto onemocnění dojde k úplné ztrátě vlasů a celkového ochlupení. Příčin existuje několik, tato alopecie postihuje např. pacienty s rakovinou, kteří musejí podstupovat chemoterapii.

Když už vlasům není pomoci

Jedním z řešení, které pomáhá lidem postiženým nadměrným vypadáváním vlasů, je také transplantace vlasů. Jedná se o chirurgický zákrok, při kterém jsou z jedné části hlavy odebrány vlasové folikuly pacienta, a ty se posléze umístí tam, kde je to potřeba. Transplantované části jsou velmi malé a odběr se provádí v místě, kde jsou vlasy husté – odebrání folikulů nelze tedy poznat.

Transplantovány jsou vlastní folikuly, takže vlasy z nich vyrůstající mají stejné vlastnosti. Jde ale především o to přemístit vlasy z části, kde rostou, tam, kde už tolik nerostou. Takováto operace se provádí pouze u těch, kteří ještě nějaké vlasy mají. Pacienti s úplnou pleší mají možnost podstoupit transplantaci umělých nebo darovaných vlasů, u těchto zákroků je ale větší množství rizik.

Transplantace je bezbolestná a trvá pár hodin, často je nutné ji ale po několika měsících zopakovat. Výsledky jsou viditelné zhruba po půl roce.

Jak dodat našim vlasům zdraví zvenčí

Husté vlasy jsou vlasy silné a pružné, které musí být zákonitě zdravé. Zdravý životní styl ale nemusí stačit, je nutné věnovat péči i samotným vlasům. Správná péče o vlasy je tak trochu věda. Vlasy každého z nás se liší a každému bude vyhovovat něco jiného. Někomu stačí, když se vyvaruje zásadním chybám v péči o vlasy, někdo musí svým vlasům dopřávat speciální péči v podobě různých masek a zábalů.

Naštěstí existuje spousta tipů a triků, jak posílit naše vlasy a docílit toho, aby byly opravdu husté. Ale bohužel nejde o triky univerzální, které by zabraly na všechny vlasy. Můžeme vám ale zaručit jedno – že ty nápady, které vám představíme, vašim vlasům rozhodně neublíží.

Péče, která hustotě vlasů škodí

Někdo se o své vlasy příliš nestará a ty jsou přesto krásné a kypící vitalitou. Někdo jiný se svým vlasům věnuje intenzivně několik hodin každý den a jeho vlasy jsou i přesto zplihlé, bez barvy a ještě se lámou.

V péči o vlasy jde především o kvalitu, nikoliv o kvantitu. Je-li naše péče přehnaná nebo nesprávná, vlasům nejen nepomůže, ale může je dokonce poškodit.

Bohužel se naše znalosti o vlasech postupně vyvíjí a to, co platilo kdysi, neplatí dnes. Mnoho z „babských rad“ z dávnějších dob je podle současných studií nejen neúčinných, ale přímo škodlivých.

Péče, která vlasům prospívá

Už víme, co bychom našim vlasům dělat neměli, čím jim ale můžeme naopak opravdu pomoci, aby byly zdravé a plné života? Je mnoho způsobů, jak dodat vlasům potřebné živiny nejen zevnitř, ale také zvenčí.

Dopřávejte svým vlasům rozmazlující masky nebo zábaly. Možností je dnes opravdu velké množství. Za nás doporučujeme sáhnout po takových, které obsahují co největší množství ryze přírodních složek. A nebo si zkuste vytvořit masky sami doma – není to těžké a často lze použít takové ingredience, které doma téměř s jistou budete mít. Základem takových masek jsou vždy oleje, znáte tyto?

9 OLEJŮ, KTERÉ MŮŽEME POUŽÍT DO DOMÁCÍCH MASEK PRO HUSTŠÍ VLASY

1. arganový olej na vlasy (vyživuje, zlepšuje pružnost, chrání před teplem)

2. avokádový (hydratuje, posiluje, pomáhá růstu)

3. hroznový (posiluje, hydratuje, čistí)

4. jojobový (hydratuje, posiluje, čistí, má antifugální vlastnosti)

5. kokosový (má antibakteriální účinky, chrání před infekcemi, posiluje, dodává lesk)

6. konopný (dodává lesk a objem, zlepšuje pružnost)

7. olivový (dodává důležité živiny, posiluje, zvyšuje lesk)

8. ricínový (čistí, hydratuje, podporuje růst, dodává živiny, posiluje, chrání před vypadáváním)

9. rozmarýnový (pomáhá růstu, čistí)

Pomocníci z přírody pro husté vlasy

Máte doma jablečný ocet nebo med a bílý jogurt nebo třeba pivo a vejce? A napadlo by vás, že si z těchto ingrediencí můžete udělat domácí masku na vlasy? Někdy to zní dost neuvěřitelně, ale spousta surovin, které máme doma, se dá využít na výrobu domácí kosmetiky. Obsahují totiž důležité látky, které mohou pomoci vyživit a posílit i naše vlasy. A využít se dá opravdu skoro všechno, od různých druhů ovoce, zeleniny nebo bylin, přes mléčné výrobky či mletou kávu až po med, vejce, ocet nebo již zmíněné pivo.

Zkoušejte, co vašim vlasům nejlépe svědčí, po čem budou krásnější, silnější – a hustší. Nebojte se experimentovat, protože při použití těchto surovin vašim vlasům žádné nebezpečí nehrozí.

Mějte ovšem na paměti, že výsledek se nemusí dostavit hned po prvním použití takové masky. Jsou-li vlasy poškozené, což nemusí být vždy patrné na první pohled, jejich léčba může trvat několik dní, ale také několik měsíců. Proto buďte trpěliví a své vlasy maximálně rozmazlujte.

Co když nic z toho nepomáhá?

Teď už víme, co vše může mít vliv na hustotu našich vlasů, a jak jim např. dodat potřebné vitamíny a jak by měla vypadat dostatečná péče o ně. Jenže také víme, že ani tohle všechno nám nemusí pomoci. O vlasy i o své tělo se staráme velmi pečlivě a přesto jsou pořád na první pohled zplihlé a řídké.

Nevěste hlavu, protože v následující části si představíme hned několik tipů a triků, jak vlasům dodat objem vizuálně. Poradíme vám také, jaké přípravky vám mohou pomoci dodat vašim vlasům objem i v případě, že jste o něj přišli vlivem nějakého onemocnění.

15 NEJČASTĚJŠÍCH CHYB V PÉČI O VLASY

1. Časté mytí

Vlasy by se měly mýt max. 2x za týden, jinak se z nich vymývá maz, který je chrání.

2. Nešetrné mytí

Mytí, ať už šamponem, kondicionérem či samotnou vodou, by se mělo provádět jemně a ideálně zároveň s masírováním pokožky hlavy. Provádí se polštářky prstů, nikdy nehty!

3. Velké množství šamponu

Čím víc šamponu, tím lépe? Ne. Vlasy může přílišné množství šamponu příliš zatížit a může navíc dojít k jeho nedostatečnému vymytí z vlasové pokožky, která je pak podrážděná.

4. Špatně nanesený kondicionér

Kondicionér by neměl přijít do styku s vlasovou pokožkou. U kořínků vlasů je totiž nejvíce přirozeného mazu a pokud k němu přidáte ještě kondicionér, vlasy se budou rychleji mastit.

5. Nekvalitní vlasová kosmetika

Dnes je na trhu k dostání tolik kosmetiky, že je někdy těžké si vybrat. Ideální bude, když sáhnete po takové, která neobsahuje parabeny nebo SLS a je co nejvíce přírodní.

6. Nepřirozené sušení

Vlasům neprospívá, jsou-li často vystavovány přílišnému teplu. Ideální je nechat je přirozeně uschnout a tento proces nijak neurychlovat.

7. Neopatrné sušení

Pokud vlasy balíte do ručníku, doporučuje se je zamotat jakoby do turbanu. Buďte přitom opatrní, aby se vlasy příliš nelámaly. A používejte bavlnu – je šetrná a lépe absorbuje vodu.

8. Sušení pomocí fénu, kulmy nebo žehličky

Pokud už musíte proces vysoušení vlasů urychlit, nezapomeňte vlasy ošetřit speciálními přípravky, které je před vyšší teplotou ochrání. Nesušte vlasy takto ale denně, to jim škodí.

9. Manipulace s mokrými vlasy

Mokré vlasy jsou citlivější než suché, protože jsou těžší a snadněji se lámou nebo vytrhnou. Nechoďte spát s mokrými vlasy a ani mokré vlasy nečešte.

10. Spaní s rozpuštěnými vlasy

Máte-li dlouhé vlasy, před spaním si je spleťte do copu. Necháte-li je volně, můžou se zacuchat a polámat. A používejte takový polštář, který vlasy cuchá co nejméně.

11. Časté česání

Stejně jako mytí ani česání by se nemělo provádět často, rozhodně ne denně. Vlasy se při česání snadněji vytrhnou a přílišné česání vede k řídnutí vlasů – a může vést i k plešatosti.

12. Špatná domácí péče

Nebarvěte a nestříhejte si vlasy doma a raději se svěřte do rukou odborníka. U něj máte větší jistotu, že bude výsledek vypadat dle vašich představ a vlasy nepoškodí.

13. Účesy, které vlasy bolí

V zásadě platí, že je vlasy lepší zatěžovat co nejméně. Vlasy milují přirozenost. Pokud už nosíte účesy, noste takové, které netahají a nebolí. A nenoste vlasy pořád ve stejné poloze.

14. Nedostatečná ochrana vlasů

Vlasům nesvědčí časté vystavování vyšším teplotám, stejně tak chlorované nebo mořské vodě. Pokud s nimi přicházíte do styku, vlasy chraňte.

15. Nedostatečná péče

Chcete-li mít krásné husté vlasy, starejte se o ně. Ideálně s pomocí profesionálů. Pravidelné zastřihávání vlasům uleví a ty tak mohou růst rychleji – a hlavně lépe.

Existuje střih který dodává objem?

Ano! Vaše vlasy opravdu mohou vypadat hustší jen díky tomu, že zvolíte správný střih. Ideální jsou samozřejmě kratší vlasy, ty jsou totiž méně zatěžovány a jsou proto lehčí a vzdušnější.

Ale ani dlouhé vlasy nejsou odsouzené k doživotní zplihlosti. Aby vlasy vypadaly hustší, je dobré je prostříhat. Pravidelné zastřihávání zbavuje vlasy mrtvých konečků, které je zbytečně zatěžují.

Necháte-li si vlasy zkrátit každý měsíc aspoň o centimetr, vlasy budou objemnější a budou také rychleji růst.

Pro dodání objemu volíme střihy vlasů složené z několika vrstev a nebo zvlněné vlasy.

Tím nejdoporučovanějším účesem je mikádo, v současnosti nazývané bob. Jedná se o vlasy střižené po ramena, které mohou být doplněny o ofinu (asymetricky nebo rovně střiženou). Samotné vlasy také nemusí být střiženy rovně, asymetrické tvary jsou nyní velmi in.

Jak o účes pečovat?

Vlasy vysoušejte přes kulatý kartáč. Působením vzduchu se vlasy dostanou do určitého tvaru, ve kterém je poté můžete zafixovat speciálními přípravky. Protože nechceme vlasy příliš zatěžovat a poškozovat je, můžete při foukání zvolit chladnější nebo méně silný proud vzduchu. Efekt bude podobný a vlasy nebudou vystaveny zbytečnému teplu.

Vlasové přípravky používejte opravdu jen ty nejkvalitnější, bez parabenů či SLS, které vlasům neprospívají. Máte-li na to účes, vlasy si občas natočte – vlny jim dodají objem.

Speciální vlasová kosmetika pro vlasy bez objemu

Domácí kosmetika má mnoho výhod, ale má také pár nevýhod. Předně tu, že doma si některé účinné látky prostě sami nevyrobíte. V oblasti vlasové kosmetiky se mnoho odborníků po mnoho let snaží vylepšovat postupy a výsledné výrobky tak, aby uspokojili každého zákazníka.

Řídké vlasy bez objemu je problém, který trápí mnoho lidí. Pokud jste jedním z nich vy nebo někdo ve vašem okolí a žádná z výše uvedených rad vám nepomáhá, přinášíme tipy na vlasovou kosmetiku, se kterou je úspěch zaručen.

CHCI MÍT VLASY HUSTÉ IHNED – JE TO MOŽNÉ?

Ano, díky Nanogen zahušťovači vlasů v podobě keratinových vláken můžete mít husté vlasy ihned. Tento přípravek je složen z tisíců mikroskopických vláken ze stavebního materiálu našich vlasů – keratinu. Vlákna jsou stavbou a materiálem stejné jako lidský vlas, takže po navázání se na vlasy s nimi dokonale splynou.

Keratinová vlákna ve vlasech vydrží až do nejbližšího umytí, kdy jejich odstranění pomáháte ručně  a šamponem – do té doby je nesmyje déšť nebo pot a po zafixování voděodolným fixátorem nezmizí ani při kompletním ponoření do vody. Ovšem pokud čekáte, že vlasy budete vystavovat vlhkosti, doporučujeme pro jistotu pořídit náš fixátor, který vlákna dokonale zabezpečí.

Díky unikátní technologii barvení vláken zahušťovače se také nemůže stát, že by vám po kontaktu s nimi zůstaly skvrny na povlečení nebo na oblečení.

Vlasy s keratinovými vlákny je možné jakkoliv upravovat, snažte se ale použití tepelné úpravy nebo stylingových přípravků co nejvíce vyhnout – poškozují vlasy a mohou je rovněž zatížit a tím zničit výsledný objemný efekt.

Pokud si kulmování, fénování a žehlení vlasů nedokážete odepřít, udělejte to ještě před aplikací zahušťovače! NIKDY VLASY NEŽEHLETE ANI NEKULMUJTE PO NANESENÍ KERATINOVÝCH VLÁKEN!

Vlákna se nasypávají na řídká místa ve vlasech, jsou vhodná pro všechny typy vlasů a nabízíme je hned v deseti barevných odstínech, abyste si vybrali ten správný pro co nejpřirozenější vzhled. Při každodenním používání vám 15gramové balení vystačí přibližně na měsíc, podle množství, které denně aplikujete.

Vlákna se nasypávají na řídká místa ve vlasech, jsou vhodná pro všechny typy vlasů a nabízíme je hned v deseti barevných odstínech, abyste si vybrali ten správný pro co nejpřirozenější vzhled.

Při každodenním používání vám 15gramové balení vystačí přibližně na měsíc, podle množství, které denně aplikujete.

husté vlasy ihned

Nanogen Sérum s růstovým faktorem

Vlastnosti

Obsah růstových faktorů je v tomto přípravku nejvyšší ze všech Nanogen produktů. Jedná se o účinný prostředek při léčbě vypadávání vlasů. Kromě růstových faktorů obsahuje Nanogen sérum také řadu dalších účinných látek, které chrání a posilují vlasy i vlasovou pokožku.

Doporučujeme používat v kombinaci s Nanogen šamponem a Nanogen kondicionérem, které zlepšují vstřebatelnost těchto látek – husté vlasy plné objemu tak budete mít dřív.

Mějte ovšem na paměti, že vypadávání vlasů je komplexní problém, jehož řešení vyžaduje čas. Výsledky mohou být viditelné až za několik měsíců nepřetržitého používání. Za to budou trvalé.

Účinné látky

Kromě Nanogen růstových faktorů zajišťujících zdravý a rychlejší růst vlasů obsahuje Nanogen sérum také superoxid dismutázu (antioxidant), hydrolyzovaný extrakt z vlčího bobu (DHT inhibitor), niacinamid (vyživuje, hydratuje a zklidňuje vlasovou pokožku) nebo betaglukan (působí protizánětlivě, urychluje hojení jizev). Tento komplex účinných látek chrání také vlasové folikuly a má vliv na růstovou fázi vlasu, která je díky němu prodloužena.

Složení Nanogen séra je ryze přírodní, oproti jiným přípravkům proti vypadávání vlasů u něj nehrozí žádné vedlejší účinky.

Nanogen sérum neobsahuje parabeny, SLS ani SLES!

Použití

Před použitím si můžete, ale nemusíte umýt vlasy. Při aplikaci je však nutné, aby byla pokožka hlavy úplně suchá. Aplikujte přibližně 1 ml séra (raději méně než více) z pipety, nanášejte je po kapkách na pokožku hlavy. Nechte chvíli působit, můžete přitom sérum jemně vmasírovávat do pokožky. Tu poté už neoplachujte.

Nanogen sérum je dermatologicky testováno a je vhodné pro každodenní používání i pro lidi s citlivější pokožkou. Sérum rozhodně nepoužívejte víckrát než jednou denně, pokud je zapomenete aplikovat, vyčkejte až na další dávku, kterou nijak nezvyšujte.

Je možné Nanogen sérum používat i v kombinaci s jinými přípravky pro léčbu vypadávání vlasů. V takovém případě doporučujeme se poradit s vaším lékařem o možných vedlejších účincích.

nanogen sérum

Nanogen šampony pro muže a ženy

Vlastnosti

Objem vlasům dodávají růstové faktory a peptidy, díky nimž se také účinek tohoto šamponu projeví téměř ihned po použití.

Nanogen šampon zároveň čistí a osvěžuje vlasovou pokožku. Zdravá pokožka hlavy je pro zdravý růst vlasů nezbytná. Vlasy jsou tak po použití nejen objemnější, ale také lesklejší a celkově vitálnější.

Tento šampon navíc zlepšuje vstřebávání látek do pokožky hlavy, čímž je zvýšena jejich účinnost – je tak ideálním pomocníkem při ošetřování pokožky a vlasů pomocí různých masek, zábalů či jiných speciálních přípravků. Tím má vliv také na omezení až zabránění vypadávání vlasů.

Účinné látky

Nanogen šampon obsahuje růstové faktory, které kopírují přirozené cytokiny v našem těle a podporují růst našich vlasů.

Peptidy zabraňují smršťování vlasových folikulů, které zapříčiňuje vypadávání vlasů.

Další účinnou látkou šamponu Nanogen je kyselina salicylová, která čistí pokožku hlavy, zbavuje ji nečistot a lupů a pomáhá regeneraci vlasů. A v Nanogen šamponu naleznete také léčivé byliny, konkrétně aloe a heřmánek. Ty uklidňují pokožku hlavy, díky tomu je šampon vhodný i pro citlivější kůži.

Nanogen šampon neobsahuje parabeny, SLS ani SLES!

Použití

Vzhledem k tomu, že je Nanogen šampon opravdu velmi šetrný a je vhodný i pro lidi s citlivou pokožkou a poškozenými vlasy, je bezpečné jej používat každý den. Je také možné jej používat společně s jinými přípravky.

Všechny produkty Nanogen jsou přizpůsobeny vzájemnému používání. Díky tomu vašim vlasům neškodí, budete-li používat více přípravků Nanogen najednou – naopak, jejich kombinace se v mnoha případech doporučuje. Nanogen šampon zajistí lepší vstřebání všech potřebných látek. Vaše vlasy tak opět budou zdravé, krásné a opravdu objemné. Jedno balení Nanogen šamponu vám při každodenním používání vystačí přibližně na měsíc.

nanogen sampony

Nanogen kondicionér

Vlastnosti

Kondicionér je určen speciálně pro jemné a řídké vlasy, které jsou po jeho použití viditelně hustší. Komplex přírodních aktivních látek obsažených v kondicionéru podporuje funkci vlasových folikulů a tím i růst vlasů. Tyto látky vlasy vyživují a posilují, ale zároveň je nijak nezatěžují. Vlasy jsou tak zdravější nejen uvnitř, ale také navenek.

Účinné látky

Kondicionér obsahuje proteiny, provitamin B5 nebo kofein. Dále také růstové faktory, které aktivně podporují růst vlasů, a kyselina hyaluronová, která má anti-age účinek (posiluje a zabraňuje stárnutí vlasových folikulů) a hydratuje a vyživuje vlasy i vlasovou pokožku. Nanogen kondicionér neobsahuje parabeny, SLS ani SLES!

Šampon Luxe pre ženy

Použití

Dermatologickým testováním bylo potvrzeno, že Nanogen kondicionér je vhodný i pro citlivou pokožku a je možné jej používat každý den.

Po umytí vlasů (pro dosažení ideálních výsledků doporučujeme použít Nanogen šamponu) aplikujte kondicionér do mokrých vlasů, jemně jej vmasírujte do pokožky hlavy a po celé délce vlasů.

Speciální složení kondicionéru zajišťuje, že nedojde k výraznějšímu zmaštění pokožky či k zatížení vlasů. Nechte kondicionér působit zhruba 4 minuty, poté vlasy důkladně opláchněte.

Nanogen kondicionér pomáhá udržovat vlasovou pokožku zdravou a čistou a pečuje o vaše vlasy, není speciálně určen pro léčbu vypadávání vlasů. Díky svému složení ale pomáhá vstřebávání účinných látek, takže je doporučováno jej používat např. spolu s Nanogen růstovým sérem či v kombinaci s Nanogen keratinovými vlákny.

Nanogen kondicionér zajišťuje ideální uchycení keratinových vláken a jeho zpevňující efekt pomáhá docílit ještě většího zvětšení objemu vašich vlasů.

Jedno balení Nanogen kondicionéru vám při každodenním používání vystačí přibližně na měsíc.

Nanogen Root Boost (prodej ukončen)

Vlastnosti

Díky inovativní technologii Root Boost dodá tento sprej vašim vlasům objem okamžitě! Zároveň je také posilní a vyživí, takže budou nejen objemnější, ale na první pohled zdravé a plné života. Sprej dodá vlasům jejich původní tloušťku, aniž by je jakkoliv zatížil.

Účinné látky

O hloubkovou regeneraci vlasů a dodání objemu a hustoty se stará přírodní protein keratin na vlasy. Niacinamid a vitamin B5 vyživují vlasy a zklidňují a hydratují pokožku hlavy. Nanogen sprej obsahuje také zelený čaj, který má antioxidační a antiseptické účinky. Díky tomu udržuje pokožku hlavy čistou a zároveň chrání vlasové folikuly.

Liftingové polymery mají za úkol dodat vlasům objem, s čímž jim pomáhají i proteiny aktivované horkem – ty zároveň chrání vlasy před vysoušením. Dalšími účinnými látkami jsou kofein či mořská sůl. Nanogen sprej neobsahuje parabeny, SLS ani SLES!

Použití

Sprej je možné používat každý den. Můžete jej aplikovat na vlhké nebo úplně suché vlasy kdykoliv během dne. Abyste docílili co nejviditelnějšího objemu, aplikujte sprej po celé délce vlasů. Můžete jej nastříkat rovnou na vlasy, rovnoměrnějšího nanesení a lepšího výsledku docílíte, pokud si sprej nastříkáte do dlaní a aplikujete jej takto.

nanogen root boost na objem vlasů

Nanogen maska na vlasy pro ženy (prodej ukončen)

Vlastnosti

Tato maska na vlasy pomáhá oslabeným a poškozeným vlasům bez objemu získat zpátky zdravý vzhled opravdu hustých vlasů. Stejně jako jiné Nanogen produkty i tato maska čistí a uklidňuje vlasovou pokožku a posiluje vlasové folikuly. Zároveň regeneruje vlasy a slouží také jako jejich ochrana, ať už před škodlivým prostředím (smog, sluneční záření) nebo před jiným možným poškozením (špatné zacházení, nešetrná kosmetika, stres). Mnoho jiných masek vlasy zbytečně zatěžuje a vlasy jsou tak ve výsledku ještě méně objemnější. Nanogen vlasová maska je k vlasům šetrná a slouží už jako prevence oslabených vlasů.

Účinné látky

Směs Nanogen vlasových růstových faktorů podporuje zdravý růst vlasů, niacinamid zajišťuje zklidnění a vyživení vlasové pokožky, přírodní protein keratin regeneruje poškozené a oslabené vlasy a arganový olej dodá vlasům hebkost a lesk. Maska obsahuje také kyselinu hyaluronovou, která hydratuje a vyživuje vlasy i vlasovou pokožku a zabraňuje stárnutí vlasových folikulů, dále kofein, glycerin, panthenol, phytantriol či lecitin. Nanogen maska na vlasy neobsahuje parabeny, SLS ani SLES!

Použití

Naneste Nanogen masku na vlhké vlasy, vmasírujte ji do pokožky hlavy a po celé délce do vlasů a po přibližně 20 minutách ji důkladně opláchněte. Pro dosažení ideálního výsledku doporučujeme masku používat v kombinaci s jinými Nanogen přípravky, např. Nanogen šamponem či kondicionérem. Masku je možné používat i 2x týdně. Růstové faktory podporují zdravý růst vlasů, ale samotná maska neslouží jako přípravek určený k léčbě vypadávání vlasů. Masku je možné používat i na barvené vlasy.