AKCE
vyhody
775 481 197 | Prac.dny 9:00 - 18:00

Výživa vlasů: proč je důležité vlasy vyživovat?

autor: | Srp 15, 2015 | 2 komentáře(ů)

Správná výživa vlasů je často přehlížena, nicméně je rozhodující pro zdravý růst vlasů. Vlasy reagují na léčbu vypadávání a částečně i na změny ve výživě pomalu, proto musí být dodržován komplexní přístup minimálně 3 měsíce i více, dokud nebudou trvalé výsledky skutečně znatelné.

Proč je výživa vlasů důležitá

Vitamíny na růst vlasů a proti vypadávání

Existuje množství “nutraceutik”, resp. výživných látek, které omezují vypadávání vlasů a podporují růst vlasů mnohými různými způsoby.

Výživa vlasů – co je důležité?

Posilovače vlasových buněk

Saw Palmetto (palmový výtěžek), kofein, taurin, pyknogenol a beta-sitesterol jsou látky dobře známé schopností chránit vlasy a zaměřit se na rozličné faktory, které zapříčiňují vypadávání vlasů. Saw Palmetto nemůže být používán současně se železem, jelikož palmový extrakt brání vstřebávání železa.

Mořské extrakty byly klinicky testovány a byla prokázána jejich schopnost napomáhat redukci ztráty vlasů a udržovat zdravý růst vlasů. V kombinaci s ostatními aktivními látkami jsou dosahované výsledky nad rozsah očekávaní.

L-cystein a kyselina pantotenová jsou složky účinné proti vypadávání vlasů výlučně ve vzájemné kombinaci. Svou úlohu plní také samostatně v prevenci lámavosti vlasů, L-cystein zvyšuje účinky keratinu a kyselina pantotenová podporuje a udržuje hebkost vlasů. Cystein je aktivní jenom v “L” formě použité Nanogenem.

NÁŠ TIP: PRO VÝŽIVU A OBJEM VLASŮ

Vyživuje vlasy zevnitř
• Dodává objem bez zatížení vlasu
Šetrný pro každodenní použití
Pro ženy a pro muže na míru
• S obsahem kyseliny hyaluronové a růstových faktorů

Nanogen kondicionér je skvělý protože moje řídké vlasy jsou po něm mnohem pevnější a objemnějsí!

Nina (27)

Antioxidanty a složky chránící vlasové folikuly

Resveratrol a kurkumin jsou protizánětlivé a antioxidační aktivní látky, které chrání vlasové folikuly před poškozením, které může způsobovat vypadávání vlasů. Jsou mnohem účinnější ve vzájemné kombinaci, jelikož resveratrol je lépe vstřebatelný a účinnější právě v kombinaci s kurkuminem.

Zelený čaj a extrakt z přesličky rolní jsou silné antioxidanty a pomáhají chránit vlasové folikuly před poškozením volnými radikály. Jelikož zelený čaj blokuje vstřebávání železa, je důležité, aby tyto dvě ingredience nebyly užívány ve stejné formulaci.

SLEDUJ VIDEO JAK VLASY ROSTOU, PROČ VYPADÁVAJÍ A JAK OBNOVIT RŮST VLASŮ

Látky podporující vstřebatelnost

Taurin a kofein stimulují zdravý průtok krve a buňkový metabolismus, umožňujíc tak aktivním složkám dostat se k folikulům a proniknout do buněk.

Vitamín B6 je faktor důležitý pro mnohé enzymy a podstatný pro metabolismus ve folikulech rostoucích vlasů. Také využívá kanálky odpovědné za absorpci, čili zvyšuje vstřebávání mnohých užitečných látek. Vitamín B6 je přímo biologicky aktivní jen v tzv. “P5P” formě použité Nanogenem.

Vyvážená iontová mikrovýživa

Vypadávání vlasů může být zapříčiněno menšími nedostatky mnohých živin, a proto je důležitá správná vyváženost výživy vlasů.

Měď, zinek a hořčík hrají důležitou úlohu v podpoře růstu vlasů, avšak užíváním jedné složky se omezuje množství ostatních, čili vyvážený doplněk výživy musí obsahovat všechny tři minerály.

Železo je důležité zejména pro ženy, které trpí formou alopecie související s nedostatkem železa. Železo je nepostradatelné, jelikož přenáší kyslík do červených krvinek, vitamín B12 napomáhá tvorbě červených krvinek, a proto by měl být užíván v kombinaci se železem.

Tvůj košík
0