AKCE
vyhody
775 481 197 | Prac.dny 9:00 - 18:00

Slevy až do -29 %! Bez podmínek, bez kupónu, časově omezeno! Více ZDE

Příčesky | Jak si vybrat ten správný příčesek na vlasy?

autor: | Zář 6, 2019 | 1 komentář

vlasové příčesky

Jistě to samy znáte: pohlédnete do zrcadla, vlasy si pročísnete prsty, přehodíte z jedné strany na druhou, pak naopak, ale stále nejste spokojená. Chtěla byste je mít delší, objemnější, lesklejší, bohatší, nadýchanější, prostě takové, za kterými se muži v úžasu ohlédnou na ulici a jiné ženy budou blednout závistí. Husté vlasy pomáhají zvýšit sebevědomí, počty lajků na sociálních sítích, obdivovatelů ve skutečném světě a dokonce jako zázrakem ubírají léta. Jenomže bohatou a lesklou hřívou se může chlubit jen pár vyvolených, zejména díky zázračnému genofondu a poctivé beauty rutině s užitím kvalitní vlasové kosmetiky. Hlavním tématem tohoto článku jsou příčesky.

Nikdy nekončící boj s řídkými a vypadávajícími vlasy

Možná to máte v rodině a jemné vlasy má i vaše sestra, mamka, babička či teta. I tak může být těžké se s nimi vyrovnat. Možná však patříte k druhé skupině, která měla původně husté vlasy, které postupně svůj objem ztratily. Ztráta vlasů se odborně nazývá alopecie a jedná se o problém, který je způsoben především geny, vliv na něj mají ale také nadměrný stres, hormonální změny zejména v těhotenství, po porodu či v období menopauzy, onemocnění štítné žlázy nebo kůže.

S vypadáváním vlasů se pojí užívání různých protizánětlivých léků či léků na léčbu revmatické artritidy, vyskytuje se však také jako vedlejší účinek některých antidepresiv či při onkologických onemocněních. Vlivem agresivní chemoterapie a radioterapie v oblasti hlavy přichází pacienti o své vlasy, ale také obočí, řasy či jiné ochlupení.

Pomoc přichází v podobě příčesku na vlasy

Patříte-li mezi ty, které touží po hustých vlasech plných objemu, ale příroda vám v tom nijak nepomáhá, nemusíte se nutně vzdávat bez boje. Trh je totiž plný vlasových příčesků, které vám umožní splnit váš sen. Ne každý příčesek je pro vás vhodný a před jeho pořízením se poraďte s odborníkem. V nejlepším případě vám pomůže kadeřnice, ke které pravidelně chodíte, věříte jí a která zná vaše vlasy, potřeby i zvyklosti.

Vlasových příčesků existuje hned několik typů

Vlasové příčesky lze rozdělit podle typu vlasů, z kterých jsou vyrobeny. Narazit můžeme na produkty vyrobené z přírodních lidských vlasů. Vypadají přirozeněji, jsou kvalitnější a lesklejší, při jejich upravování se chovají stejně jako vaše vlastní vlasy, ale jsou také výrazně dražší.

Příčesky z umělých vlasů jsou sice cenově dostupnější, čím levnější však jsou, tím méně přirozený a kvalitní výsledek bude. Bohužel, s levným příčeskem odněkud z čínského e-shopu za pár kaček si prostě účes a lá Ariana Grande nevykouzlíte…

Příčesky je dále možné rozdělit podle toho, jak dlouho ve vašich vlasech vydrží.

1. Vlasové příčesky určené pro trvalé nošení se do vlasů instalují pomocí tzv. semi-permanentní techniky, kterou smí provádět pouze vyškolená kadeřnice.

2. Příčesky pro příležitostní nošení si do vlasů můžete napojit i vy sama a můžete se tak pochlubit objemnějšími vlasy na rande, plese či v práci. Často jejich aplikaci zvládnete jen pomocí různých videií na Youtube, nebo s pomocí zkušenější kamarádky.

ÚČINNÝM ŘEŠENÍM PRO ŘÍDKÉ VLASY JE ZAHUŠŤOVAČ VLASŮ – KERATINOVÁ VLÁKNA – ZKUS 60 DENNÍ LHŮTU NA VRÁCENÍ PENĚZ!

Nejoblíbenější zahušťovač vlasů na světe! • Přirozený výsledek jenom za pár vteřin • Odolný vůči dešti, větru a pocení • V 10 barevných přírodních odstínech

keratinová vlákna výsledky
keratinová vlákna výsledky

Skvělý přípravek – skvělý výsledek, děkuji za dodání, už chápu co znamená navrácené sebevědomí.

Hana (37)

Prodlužování vlasů pomocí semipermanentních vlasových příčesků

Prodlužování vlasů patří k nejznámější technice aplikování semipermanentních příčesků. Provádí se v kadeřnických salónech a kromě vysněné délky vám dopřejí i luxusně nadýchanou hřívu. Velmi však záleží na odbornosti a šikovnosti kadeřnice, která prodlužování provádí. Neodborné napojení příčesků může vést k velmi nehezkému výsledku. Možná si vybavíte škodolibé fotky celebrit či celebritek, které se s tímto vlasovým faux pas ukázaly na veřejnosti…

V salónech se na prodlužování vlasů používá tzv. “strand-by-strand” metoda, při které se používají prameny vlasů obsahující asi 20 – 40 vlasových vláken, která jsou spojená keratinem, polyuretanem či jiným syntetickým lepidlem.

Kadeřnice vybírá vhodné prameny společně s vámi a rozhoduje se o ideální barvě, délce i kvalitě vlasu tak, aby byl výsledek co nejvíce přirozený. Jednotlivé prameny se do vlasů připevňují buďto “studenou” technikou (technika micro link nebo micro cylinder) pomocí jemných kroužků z mědi, anebo pomocí horkého lepidla.

Jak dlouho semipermanentní příčesek ve vlasech vydrží?

Při jednom sezení se napojí v průměru 100 – 150 pramenů vlasů. Výsledný efekt vydrží přibližně 18 týdnů. Vliv na něj má především rychlost růstu vašich vlasů a také strategie umístění spojů. Čím pomaleji vlasy rostou a čím lépe jsou přidělané prameny schované, tím déle vám váš příčesek vydrží. Ve výhodě jsou ty, které mají vlastní vlasy relativně husté a kde se napojené prameny snadněji schovají.

Je dobré neočekávat od prodlužování vlasů touto technikou zázraky a nepřipojovat si do svých výrazně řídkých vlasů zbytečně moc pramenů. Seriózní salóny s vámi vše projdou a poradí vám a v případě nevhodně zvoleného počtu či typu pramenů vás na to vždy upozorní. Je proto lepší svěřit se do rukou odborníků, u kterých máte jistotu, že budete s výsledkem spokojená.

Má tato technika také nějaké nevýhody?

Bohužel ano. Nevýhodou techniky strand-by-strand je především její finanční náročnost. Opět zde platí přímá úměra: čím více pramenů budete chtít připojit, tím dražší to bude. Počítejte také s tím, že v křesle kadeřnického salónu strávíte až několik hodin. Prodlužování vlasů vyžaduje notnou dávku trpělivosti, a to nejen od vás, ale také od kadeřnice, která je provádí.

Nové prodloužené vlasy navíc vyžadují speciální péči, pro které je nutné obstarat speciální vlasovou kosmetiku. Vlasy musíte pročesávat správným způsobem, aby nedošlo k poškození příčesku a vypadání pramenů.

Vlasy po prodloužení sice vypadají úžasně, některé klientky si ale na určité nepohodlí, které s sebou stovka napojených pramenů přináší, nedokáží zvyknout a mluví o častém tahání až bolestech. Dlouhé husté vlasy jsou jednoduše těžké a než si na ně zcela zvyknete, můžete se setkat i s bolestmi hlavy nebo krku. Pro krásu se holt musí trpět…

Připojené prameny vlasů navíc představují mechanickou zátěž pro vaše přirozené vlasy. Ty tak mohou po odpojení být tímto neustálým namáháním poškozené. U strand-by-strand příčesků při rozhodování, kolik pramenů zvolit a kam je umístit, berte v potaz také praktickou stránku a jak budete vlasy dále upravovat. Konzultujte s kadeřnicí vaši denní rutinu, zda např. musíme mít v práci vlasy stažené. Díky tomu bude kadeřnice moci umístit každý pramen tak, aby nebylo jeho spojení nikdy vidět.

Metoda, kterou si oblíbila i samotná Beyoncé

V zahraničí se velké oblibě těší semipermanentní metoda připojení vlasových příčesků pomocí techniky sewn-in nebo glued-in, na kterou nedá dopustit ani taková celebrita jakou je Beyoncé. Myslely jste si, že ty lesklé kučery, kterými na koncertech divoce hází do rytmu hudby, jsou její vlastní? A nebo jste tak trochu škodolibě čekaly, kdy jí ta paruka slétne z hlavy? Ani jedno, ani druhé.

Tajemství této zpěvačky spočívá právě v sewn-in příčescích, které se doslova našijí do vlastních vlasů. Přirozené vlasy kadeřnice zaplete do copánků těsně přiléhajícím k pokožce hlavy. Tyto copánky slouží jako “kolejnice”, do kterých se následně přišijí speciálně utkané příčesky. Při jejich výrobě se jednotlivá vlasová vlákna lepí na tkaninu tak, aby vznikl příčesek dlouhý několik desítek centimetrů. Asi podobně jako se vyrábí husté vousy pro kostýmy Mikuláše, akorát vlasové příčesky jsou mnohonásobně širší (tak pro 5 Mikulášů) a samozřejmě také o poznání kvalitnější.

Tuto metodu využívají více afroameričanky či hispánky, které mají specifickou strukturu vlasů, proto není v našich končinách tolik oblíbená. Vyžaduje navíc velkou dávku trpělivosti, několik hodin času a speciální péči. Navíc je poměrně bolestivá, protože zapletené vlasy tahá celá váha příčesku.

Vlasové příčesky pro krátkodobé nošení

Pokud se vám semipermanentní prodlužování vlasů nelíbí, nejste ochotná do něj investovat tolik peněz a času a nebo jen potřebujete na chvíli změnit svůj vzhled, dočasné příčesky jsou pro vás ideální.

Momentálně jsou nejvíc oblíbené clip-in příčesky. Přímo na látce, která spojuje jednotlivé vlasy příčesku, je umístěno několik drobných sponek, kterými se příčesek snadno a rychle přichytí k vašim vlasům. Jeho správné umístění sice vyžaduje trochu cviku, zvládnou to ale i ty méně zručné. Barvu, hustotu i kvalitu příčesku vybírejte vždy s ohledem na vlastnosti vašich přirozených vlasů. Jen tak docílíte opravdu oslňujícího efektu, aniž by kdokoliv cokoliv poznal.

Dále berte v potaz také typ účesu, který budete nosit. Příčesek, který se snadno ztratí v rozpuštěných vlasech, může ve vysoce vyčesaném copu budit nepříjemnou pozornost.

Chcete-li nosit vlasy v copu nebo drdolu, poohlédněte se přímo po umělých copech či drdolech, které se snadno a rychle připnou do vlasů. Existují také clip-in ofiny, které se skvěle hodí v případě, že si nejste jistá, zda by vám taková radikální změna účesu slušela a co by na ni řeklo okolí. Jejich výhodou je také to, že když vás ofina omrzí, jednoduše ji odepnete namísto čekání několik dlouhých měsíců, než vám vlasy zpět dorostou. U clip-in ofin je pečlivý výběr zvláště na místě, protože veškeré rozdíly v barvě či struktuře vlasů budou extra viditelné. Vezměte s sebou na nákup kamarádku, která má na barvy cit, a příčesek vyzkoušejte na přirozeném i umělém osvětlení.

Vyžadují clip-in příčesky nějakou péči?

Ano, i o dočasné příčesky je nutné se správně starat. Většinu doporučení a zásad pro správnou péči vám dodá sám výrobce.

Příčesky z umělých vlasů jsou většinou méně odolné a snadněji se poškodí při tepelné úpravě (žehlení, natáčení) či vlivem stylingových přípravků. Cop ze syntetických vlasů bude po nějaké době rozcuchaný, vlasy zelektrizované a mohou se objevit i drobné žmolky.

Přirozené vlasy v příčesku lze opatrně kulmovat, lakovat, mýt a dokonce také barvit. Mohou se však poškodit stejně jako ty umělé, především tehdy, pokud jim nevěnujete dostatek péče a pozornosti.

Zjednodušeně lze říci, že pokud plánujete divoký večírek, na kterém se plánujete pořádně rozjet, vyšší investice do příčesku z přirozených vlasů se vám nemusí vyplatit. Pokud ale chcete opravdu kvalitní produkt, jste ochotná vybírat velmi pečlivě, investovat nemálo peněz, ale také času a energie, příčesek z přirozených vlasů je pro vás jako stvořený.

Nebojte se experimentovat a neztrácejte hlavu

Mějte vždy na paměti, že jde jen o vlasy, nikoliv o život. Nebojte se experimentů a zkoušejte nové věci, které překvapí nejen vás, ale také vaše okolí. Špatně ostříhané vlasy dorostou, špatná barva se dá opravit a vše ostatní lze doladit příčeskem. Máte chuť na něco extravagantního, třeba melír v odvážných odstínech? Vyzkoušejte neonové clip-in příčesky! Pracujete v místě, kde se po vás vyžaduje přísné dodržování dress codu, a naštval vás šéf? Ukažte se na příští poradě s šílenou ofinou! Třeba tím prolomíte ledy a vylepšíte vztah se šéfem i kolegy. Vše je jen na vás, vaší fantazii a také odvaze.

Tvůj košík
0