AKCE
vyhody
775 481 197 | Prac.dny 9:00 - 18:00

MYTÍ VLASŮ: 5 nejčastějších chyb, kterých se vyvarujte!

autor: | Zář 5, 2018 | 0 komentářů

mytí vlasů

Čím více o našich vlasech víme, tím větší vědou se stává i tak běžná činnost, jako je jejich mytí. Ano, i mytí vlasů totiž můžeme provádět špatně.

Jaké jsou nejčastější chyby při mytí vlasů?

Základním pravidlem při mytí, či jakékoliv jiné činnosti související s našimi vlasy, je šetrnost.

Na co si dát největší pozor?

1. Buďte na své vlasy jemní. Myjte je opatrně, nepoužívejte nehty, pokožku hlavy spíše jemně masírujte bříšky prstů.

2. Pozor si dejte při nanášení kondicionéru. Ten by se neměl nanášet ke kořínkům vlasů, aby nedošlo k nadměrnému maštění.

3. Všechny použité přípravky pečlivě smyjte, aby po nich ve vlasech nic nezůstalo.

4. Při mytí nepoužívejte příliš horkou vodu.

5. Umyté vlasy zabalte do ručníku s co největším množstvím bavlny, která má nejlepší sací účinky. Ideálně nechte vlasy přirozeně uschnout. Mokré vlasy nečešte a nespěte s nimi!

{

Používejte kvalitní vlasovou kosmetiku!

Zaměřte se na kvalitní přípravky bez zbytečných agresivních chemických látek. Zejména se vyhněte přípravkům obsahujícím SLS, SLES a parabeny. Tyto látky mají vliv zejména na pěnivost přípravku, která v nás vyvolává pocit důkladnějšího čištění.

Pěna ale není pro pořádné očištění vlasů nutná a naopak jim může škodit. SLS a SLES odstraňují přírodní oleje a proteiny a tím vysušují vlasy i pokožku a mohou je také podráždit.

mytí vlasů - šampony bez SLS

DOPORUČUJEME: ŠETRNÉ ŠAMPONY BEZ SLS A PARABENŮ

šampon pro řídké vlasy

Profesionální šampony pro muže a ženy
Šetrné vůči podrážděné a citlivé pokožce
Hloubkově čistí a osvěžuje pokožku hlavy
Účinné proti tvorbě lupů

Nanogen šampon mi pomohl když se mi začaly dělat lupy. Od té doby jej používám pravidelně a doporučuji všem!

Petra (30)

NO POO – Žádný šampon

Hlavním smyslem metody No Poo (zkratka z No Shampoo, “žádný šampon”) je navrátit se k co nejpřirozenějšímu zacházení s vlasy. Pro oslnivě lesklé a husté vlasy jsme ochotni udělat cokoliv a klidně tomu obětujeme i jejich zdraví. Metoda No Poo chce ukázat, že našim vlasům bohatě stačí umývání pouhou vodou. Připouští se užívání ryze přírodních doplňků, pokud chcete vlasům dodat živiny nebo je třeba navonět.

Pokud se rozhodnete metodu No Poo zkusit, mějte na paměti, že vaše vlasy nemusí tento přechod snášet dobře. Jsme už tak zvyklí na nadměrné užívání chemie, že její odstraňování z těla mohou doprovázet nepříznivé vedlejší účinky.

Vlasy se mohou zpočátku více mastit, mohou vám připadat paradoxně méně zdravé. Je to ale proto, že od smyšleného obrazu zdravých vlasů, který nám předkládají reklamy, přecházíte k vlasům, které jsou doopravdy zdravé.

Mytí mastných vlasů

Jsou lidé, kteří se potýkají s mastnými vlasy a mají tak tendence je mýt každý den. Bohužel, při častém mytí vlasů dochází ke smývání jejich přirozeného mazu, který vlasy chrání, a naše vlasy tím mohou být poškozovány. Proto by se vlasy měly mýt jednou až dvakrát týdně.

Příčin, proč se vlasy mastí, je více a některé z nich můžeme odstranit pouhou změnou našich návyků. Navíc často zapomínáme na to, že existují způsoby, kterými můžeme mastné vlasy zamaskovat a oddálit tak jejich mytí.

Chyby v péči o vlasy, které způsobují jejich nadměrné maštění

Mastné vlasy může způsobovat špatná životospráva, zejména nadměrná konzumace mastých a smažených jídel. Pokud chceme omezit mastnotu v našich vlasech, měli bychom také omezit cukr, bílé pečivo a konzervované potraviny.

Jezte více ovoce a zeleniny,

do svého jídelníčku zařaďte mléčné produkty a ořechy a vybírejte si pouze libové maso. Tím snížíte činnost mazových žláz, což se pozitivně projeví také na vašich vlasech.

Za “na první pohled” mastné vlasy bez objemu může také jejich nedostatečná čistota.

Mnoho lidí zapomíná na pravidelné čištění kartáčů, hřebenů a jiných nástrojů, které přijdou s vlasy do kontaktu. Je však nesmírně důležité, abyste je minimálně jednou týdně důkladně umyli, ideálně s použitím šamponu. Na nástrojích totiž zůstávají zbytky kožního tuku z povrchu hlavy či různých přípravků, ty se pak opět přenáší na vlasy a tak je znečišťují.

Jak zamaskovat mastné vlasy a vyhnout se tak častému mytí vlasů?

{

Vlasy jsou mastné zejména u kořínků, proto první pomocí při zakrytí mastnějších vlasů může být šátek nebo široká čelenka.

Můžete si však pomoci i jinými vlasovými doplňky. Různými sponkami, pinetkami či gumičkami si na hlavě vytvoříte účes, z kterého nebude na první pohled patrné, že nemáte čerstvě umyté vlasy.

Zejména, dáte-li si vlasy do culíku nebo pokud si je spletete do copu. Použít můžete také trochu gelu, který dodá vlasům mokrý vzhled. Když si vlasy u kořínků lehce natupírujete, dodáte jim tak objem.

Doporučujeme také, abyste nenosili pěšinku vlasů neustále na stejném místě. Vlasy okolo pěšinky mají tendenci přirozeně ztrácet objem a vlasy pak vypadají jako mastné.

Suchý šampon – pomocník v boji s mastnými vlasy

Suchý šampon absorbuje mastnotu z vlasů a ty vypadají jako čerstvě umyté. Jeho aplikace je nejen jednoduchá, ale zejména rychlá. Pokud potřebujete mít krásné vlasy okamžitě, ale nemáte čas nebo chuť si je umýt ani je jakkoliv upravovat, suchý šampon (přečti si článek o suchém šamponu zde) je pro takové případy ideální. Určitě ho ale nepoužívejte jako náhradu za běžné mytí vlasů!

Tvůj košík
0