AKCE
vyhody
775 481 197 | Prac.dny 9:00 - 18:00

Novinky v řešení vypadávání vlasů a řídkých vlasů

autor: | Dub 21, 2019 | 0 komentářů

muz Nanogen serum aplikace
{

Denně můžeme přijít až o desítky vlasů, aniž by s námi bylo něco v nepořádku.

Denně můžeme přijít až o několik desítek vlasů

Životní cyklus vlasu je dlouhý zhruba 3 roky. Ke konci tohoto cyklu je vlas ve vlasovém folikulu usazen slabě, takže může vypadnout nejen přirozeně, ale také při mytí vlasů nebo česání. Denně můžeme přijít až o desítky vlasů, aniž by s námi bylo něco v nepořádku. Vlasy častěji a ve větší míře vypadávají v zimních obdobích a k řídkým vlasům můžeme přispět i my – nešetrnou péčí. Pokud si všimnete, že vám vlasy vypadávají více než obvykle, nejdříve se ujistěte, že svému tělu, vlasové pokožce i vlasům dopřáváte dostatečnou péči. Pokud se váš stav nezlepší, raději navštivte lékaře (praktického, nebo odborného – dermatologa či trichologa).

Buďte ke svým vlasům šetrní

Velmi častou příčinou vypadávání vlasů je nešetrná péče. V touze po dokonalém účesu a nádherných vlasech ničíme jejich přirozenou krásu a doslova jim ubližujeme. Vystavujeme je teplu, aplikujeme na ně nejrůznější chemické prostředky, které ničí jejich strukturu a mohou způsobovat jejich nadměrné vypadávání. Vlasy totiž milují přirozenost! Naštěstí ale není všemu konec, pokud máte pocit, že už jste si svým chováním vlasy poškodili. Řiďte se následujícími tipy a vaše vlasy se brzy uzdraví a vrátí do přirozeně krásné formy.

Zásady správné péče o vlasy

 • pokuste se vlasy zatěžovat co nejméně – vlasům vadí časté mytí, vysoušení, kulmování, žehlení, česání, barvení, odbarvování i časté používání vlasové kosmetiky, rovněž nemají rády příliš utažené účesy, zkuste tyto činnosti omezit na nezbytné minimum;
 • používejte kvalitní vlasovou kosmetiku – hlídejte složení přípravků, které na své vlasy aplikujete, a zcela se vyhněte především produktům s parabeny, SLES nebo SLS, které jsou pro vlasy velmi škodlivé, a nebojte se používat přírodní oleje a jiné čistě přírodní produkty;
 • chraňte vlasy před nepříznivými vlivy okolí – pokud se neobejdete bez vysoušení vlasů, vždy je chraňte speciálními přípravky, které sníží poškození vlasu vlivem tepla, a v létě používejte ochranné přípravky proti UV záření;
 • pečujte o vlasy správně – kondicionér (až na pár výnimek) nepatří na vlasovou pokožku, nanášejte jej pouze na vlasy, mokré vlasy nikdy nečesejte, snadno se totiž polámou a vypadnou, a s mokrými vlasy také nechoďte spát, na noc si vlasy raději zapleťte, tak se co nejméně zamotají;
 • dodávejte vlasům potřebné živiny – jen správně vyživené vlasy jsou zdravé a krásné, živiny jim můžete dodat zevnitř, tedy tím, co jíte, ale i zvenčí, pomocí různých masek nebo zábalů a nezapomeňte si jednou za čas dopřát masáž pokožky hlavy;
 • pečujte také o sebe – náš životní styl ovlivňuje také to, jak naše vlasy vypadají a v jaké jsou kondici, hodně tedy pijte, jezte vyváženou stravu, odpočívejte a snažte se co nejméně stresovat – nejen, že se budete cítit lépe, ale vaše vlasy se vám za to bohatě odmění!

Kosmetika pro navýšení objemu vlasů

Máte-li přirozeně řídké vlasy, ani výše zmíněné tipy vám k bohaté husté hřívě nedopomohou. V tuto chvíli nastupuje kosmetika. Na trhu existuje mnoho šamponů, kondicionérů, sprejů, roztoků či masek na vlasy, které jim dodají objem. Jak si mezi nimi ale 100% vybrat ty, které jsou nejen účinné, ale navíc u nich nehrozí, že by vlasy poškodily?

Nejlépe vám v takovém případě napoví složení daného přípravku. Ten by neměl obsahovat škodlivé látky jako parabeny, SLS či SLES, a naopak by měl obsahovat látky, které opravdu pomáhají zvýšit objem vlasů.

peptidy a ochrana vlasu

Mezi takové látky patří např. peptidy, které zabraňují smršťování vlasových folikulů a tím znesnadňují vypadávání vlasů.

kyselina slicylová a regenerace vlasů

Účinná je také kyselina salicylová čistící pokožku hlavy a pomáhající regeneraci vlasů.

podpora růstu vlasů

Růst vlasů také podporují růstové faktory a obsahuje-li vámi vybraná kosmetika také různé léčivé byliny jako heřmánek či aloe, nikdy s ní nešlápnete vedle. Právě takové jsou i produkty Nanogen.

Zázrak jménem keratinová vlákna

Ve chvíli, kdy jsou vlasy velmi řídké či vypadávají v takové míře, že se na hlavě objevují průsvity, ztrácí mnoho lidí naději. Taková situace je velmi nepříjemná, naštěstí ale existuje záchrana v podobě keratinových vláken. Ta vám pomohou tato místa zakrýt okamžitě, bez rizik, snadno a především tak, že ani vy, ani nikdo ve vašem okolí nic nepozná.

Nanogen zahušťovač obsahuje tisíce vláken z keratinu, tedy stavebního materiálu našich vlasů. Tato vlákna jsou mikroskopická a po nanesení se pomocí elektrostatiky naváží na jednotlivé vlasy. Díky tomu vše vypadá zcela přirozeně, větší autenticitě pomáhá také fakt, že jsou vlákna nabízena v mnoha barevných odstínech, které lze i míchat mezi sebou. Nanogen vlákna se k vlasům přichytí velmi pevně, odolávají i silnějšímu větru či dešti. Použijete-li ještě speciální Nanogen voděodolný fixátor, můžete s nimi dokonce i plavat. Navíc po sobě Nanogen vlákna nezanechávají žádné skvrny na oblečení či povlečení.

vlasy před aplikací keratinových vláken

VLASY PŘED APLIKACÍ VLASOVÝCH VLÁKEN (DETAIL)

vlasy po aplikaci keratinových vláken

VLASY PO APLIKACI VLASOVÝCH VLÁKEN (DETAIL)

NÁŠ TIP:

ZAHUŠŤOVAČ VLASŮ – KERATINOVÁ VLÁKNA – ZKUS 60 DENNÍ LHŮTU NA VRÁCENÍ PENĚZ!

zahušťovač vlasů nanogen

Nejoblíbenější zahušťovač vlasů na světe! • Přirozený výsledek jenom za pár vteřin • Odolný vůči dešti, větru a pocení • V 10 barevných přírodních odstínech

keraínové vlákna pred a po

Skvělý přípravek – skvělý výsledek, děkuji za dodání, už chápu co znamená navrácené sebevědomí.

Hana (37)

Jednoduchá aplikace, okamžitý účinek

Používání Nanogen keratinových vláken je velmi jednoduché. Stačí nad místy, kde jsou vaše vlasy zvláště řídké, potřást nádobkou s vlákny. Vysype se tisíce mikroskopických vláken, která se okamžitě přichytí k vlasům. Je z tohoto důvodu nutné, aby na místě, kam se vlákna uvolňují, bylo alespoň pár vlasů. Vaše vlasy budou během pár vteřin o poznání hustší a díky dokonalému splynutí s vlasy bude vše vypadat opravdu přirozeně. Nanogen vlákna na vlasech vydrží do té doby, než je odstraníte pomocí šamponu.

Veškeré úpravy vlasů včetně používání různých stylingových přípravků (kromě Nanogen fixátora) doporučujeme ještě před aplikací Nanogen vláken. Naproti tomu kulmování, fénování či žehlení se po jejich použití nedoporučuje vůbec! Aplikace vláken představuje finální krok v úpravě vlasů pro zakrytí nebo-li kamufláž posledních nedostatků.

Keratinová vlákna jsou vhodná i pro citlivou pokožku a jedno 15g balení vám vydrží přibližně měsíc. Řídké či vypadávající vlasy už vás více nemusí trápit!

{

Keratinová vlákna jsou určena na nanášení do vlasů – ne na pokožku hlavy. Je tedy nutné, aby na místě, kam se vlákna uvolňují, bylo alespoň pár vlasů.

Jak bojovat s vypadáváním vlasů?

Už jste se ujistili, že svému tělu i vlasům dopřáváte vše potřebné, ale vlasy stále vypadávají? Výše zmíněné kosmetické přípravky pouze dodají objem řidším vlasům, případně problém zakryjí, ale nevyřeší. Existuje však několik přípravků, které pomáhají s léčbou vypadávání vlasů. Jsou klinicky testované a tedy zcela bezpečné, každý z nich ale působí jinak, je určen pro jiný typ problému s vypadáváním vlasů a některé mají navíc nepříjemné vedlejší účinky. Než se rozhodnete je začít používat, doporučujeme se poradit se svým lékařem.

Finasterid

Finasterid se původně používal jako lék při zvětšené prostatě. Bylo však zjištěno, že léčba má zajímavý vedlejší účinek – zvýšený růst vlasů. Vědci tento přípravek dále testovali a nyní se používá jako účinný pomocník v léčbě plešatosti.

Jedná se o syntetický antiandrogen, látku, která potlačuje účinky enzymu 5α-reduktázy typu 2, který způsobuje smršťování vlasových folikulů. Finasterid rovněž snižuje hladinu dihydrotestosteronu (DHT) v těle, který zeslabuje vlasy a přispívá k jejich postupnému zkracování a zjemňování, až vlasy nakonec úplně zmizí. 1 mg Finasteridu denně pomáhá snížit hladinu DHT až o 70 %.

Finasterid je určen především pro muže s mírnou až střední plešatostí. Účinky tohoto přípravku však nejsou trvalé a v případě jeho vysazení dojde už po měsíci k vyplavení účinné látky z těla a k opětovnému oslabování vlasů. K vedlejším účinkům jeho používání se řadí erektilní dysfunkce, snížení sexuálního libida či objemu ejakulátu. U žen může dojít k deformaci plodu a Finasterid se proto nedoporučuje používat před menopauzou.

Minoxidil

Také k objevení minoxidilu došlo v podstatě náhodou, kdy byl objeven vedlejší účinek v podobě zvýšeného růstu vlasů u léku na vysoký krevní tlak. V současné době se tato látka používá při léčbě padání vlasů, zejména při androgenní alopecii. Minoxidil prodlužuje růstovou fázi vlasu, který díky tomu roste déle a je silnější. Vlasy ale musí nejprve projít poslední fází, ve které vypadnou, a proto je velmi časté, že po prvním použití Minoxidilu vlasy vypadnou. Jakmile se však objeví nové, budou kvalitnější a zdravější.

Minoxidil by se měl používat jako 5% koncentrát (silnější koncentrát naše tělo nevstřebá), ženám je doporučováno používat pouze 2%. Minoxidil by se měl používat 2x denně, a to pouze jedna dávka – nikdy nepoužívejte více Minoxidilu, než máte předepsáno. Výsledky se dostavují přibližně po 4 měsících užívání. Vedlejšími účinky jsou podráždění očí nebo pokožky v místech aplikace, dýchací potíže, bolest na hrudníku, zrychlený srdeční tep, otok úst a ústní dutiny, slabost, malátnost či náhlý příbytek váhy.

Účinnost Minoxidilu

 • u 48 % mužů užívajících Minoxidil jeden rok došlo k zastavení vypadávání a k obnově růstu,
 • u 26 % mužů užívajících Minoxidil jeden rok se růst částečně zlepšil,
 • u 16 % mužů užívajících Minoxidil jeden rok nebyla obnova růstu zaznamenána,
 • účinnost Minoxidilu na ženy je vyšší, ačkoliv je jim doporučováno používat nižší koncentraci,
 • Minoxidil lépe účinkuje při léčbě lysin (ustupování vlasů z čela) a plešatosti,
 • u 30 % mužů i žen došlo při používání Minoxidilu k úplnému zastavení či alespoň mírnému zlepšení úbytku vlasů.

Průlomové řešení vypadávání vlasů – růstové faktory

Nanogen sérum obsahující VEGF™ růstový faktor bylo vyvinuto v Pangaea Laboratories Ltd. Podle laboratorních testů je až o 237 % účinnější než samotný Minoxidil a při jeho používání se navíc neobjevují žádné nežádoucí vedlejší účinky (na rozdíl od Minoxidilu).

Receptura Nanogen séra je šetrná a nedráždí ani citlivější vlasovou pokožku. Růstový faktor je navíc rostlinného původu a na vodní bázi a díky tomu je Nanogen sérum ryze přírodním řešením vypadávání vlasů. Samozřejmě neobsahuje ani parabeny, SLS nebo SLES. Nanogen sérum je skutečným vědeckým objevem a dodnes nebyl vynalezen účinnější prostředek pro pomoc s vypadáváním vlasů.

Vlasový růstový faktor je cytokin (molekule), který se přirozeně nachází v lidském těle. Nanogen vlasové růstové faktory jsou dokonalými “syntetickými” kopiemi těchto stávajících růstových faktorů a nahrazují funkci těch chybějících nebo nefunkčních.

Nanogen vlasový růstový faktor potlačuje geny, které vlivem působení hormonu DHT ničí buňky vlasových folikulů, zkracuje poslední fázi vlasového cyklu a prodlužuje růstovou fázi vlasu (Anagen), díky čemuž dojde rychleji k vytvoření nového vlasu. Vlasové růstové faktory jsou bezesporu budoucností léčby vypadávání vlasů a Nanogen sérum obsahuje jejich nejvyšší dostupnou koncentraci.

Dopřejte svým vlasům to nejlepší!

Nanogen sérum je určeno pro muže i ženy, regeneruje vlasové folikuly a posiluje ukotvení vlasu, stimuluje růst vlasů a nijak je nezatěžuje ani nemastí. Zároveň vlasy chrání před poškozením volnými radikály. Kromě růstového faktoru obsahuje Nanogen sérum také superoxid dismutázu (antioxidant), nikotinamid (s protizánětlivými účinky), betaglukan (urychluje hojení jizev) a hydrolyzovaný extrakt z vlčího bobu (lokální DHT inhibitor).

Aplikace Nanogen séra je jednoduchá. Přibližně 1 ml napumpujte do pipety a z ní sérum postupně nanášejte rovnoměrně do vlasů, na suchou pokožku. Pro ještě lepší a rovnoměrnější rozprostření séra je můžete do vlasové pokožky jemně vmasírovat. Vlasy již poté neoplachujte.

Nanogen sérum používejte pouze jednou denně, 1 ml vám postačí na pokrytí celé hlavy. 30ml balení vám pak vydrží přibližně 1 měsíc. Výsledky jsou viditelné asi po 3-4 měsících při každodenním používání. Nanogen sérum je také možné kombinovat s minoxidilem!

Když nic nepomáhá…

Některá onemocnění způsobující vypadávání vlasů jsou bohužel natolik závažná, že ani ty nejzázračnější přípravky proti nim nepomohou. Vlivem těchto onemocnění dochází k výraznému oslabení vlasových folikulů, které mohou posléze i odumřít, a nové vlasy už nevyrostou. Naštěstí se ale i v takovém případě nabízí řešení – transplantace vlasů. Jakkoliv to může laikovi znít nepříjemně, nejedná se o nic hrozného.

Transplantace vlasů trvá jen několik hodin a je při ní použita lokální anestézie, takže se jedná o zcela bezbolestný zákrok. Výsledky se dostavují zhruba po 6 měsících a je dobré vědět, že první vlasy ve většině případů vypadnou, protože jsou vlivem šoku ze zákroku příliš slabé. Druhé vlasy, které z transplantovaných štěpů vyrostou, jsou již trvalé. Existuje více metod, jakými jsou vlasy transplantovány a jejich průběh i účinky se mohou lišit.

Metody transplantace vlasů

FUE metoda

V současnosti nejvyužívanější metoda transplantace vlasů. Dochází při ní k odebírání vlasových štěpů z temene hlavy a následně jejich aplikaci na postižené místo. Zákrok je prováděn mikrojehlou a speciálním implantátorem, díky čemuž nejde po zahojení vůbec vidět, že k odebrání či vložení štěpů došlo. Zákrok může trvat až 8 hodin podle množství odebíraných a aplikovaných vlasů. Během jednoho zákroku lze metodou FUE transplantovat až 3000 vlasů. Tato metoda nemá žádné nežádoucí vedlejší účinky, jizvičky, které při ní vzniknou, jsou mikroskopické a ve vlasech téměř neviditelné. FUE metoda je navíc vhodná pro každého, bez ohledu na kvalitu odebíraných vlasů.

GHO metoda

Při metodě GHO je pomocí speciální jehly odebírána vnější část vlasových folikulů, ta se posléze vloží do roztoku, který podporuje její uchycení, a následně je implantována. Protože se odebírá pouze část vlasového folikulu, zbytek zůstává na místě a může z něj tak vyrůst nový vlas. Pouze metoda GHO zajišťuje vytvoření nového vlasu jak na místě vložení, tak i na místě odběru. Vlasy, které zde vyrůstají, jsou ale o něco tenčí a menší. Před transplantací metodou GHO je nutné podstoupit oholení větší části hlavy, přičemž může docházet ke vzniku drobných ranek. Tato metoda také patří k nejdražším.

DHI metoda

Tato metoda se někdy označuje také jako přímá transplantace vlasů a jsou při ní odebírány části velké maximálně 1 mm. Každá tato část, v podstatě vlasový folikul, je následně implantována ve specifickém směru, úhlu a hloubce. Z implantovaných folikulů poté vlasy samy rostou. Tento zákrok je velmi precizní, provádí jej vyškolený chirurg pomocí speciálního nástroje. Ani po transplantaci vlasů metodou DHI nezůstávají žádné jizvy.

FUT metoda (neprovádí se)

Jedná se o transplantaci folikulárních jednotek, někdy označovanou jako tzv. strip metoda. Zatímco dříve se používala nejčastěji, dnes se již téměř neprovádí. Dochází při ní totiž k vyříznutí proužku kůže s vlasovými folikuly, který se poté rozdělí na jednotlivé štěpy. Při jejich implantaci však ne vždy dojde k přesnému uchycení a na místě vložení se mohou vytvořit hrbolky. Na místě odběru zůstávají kvůli odebrání větší části kůže velké a trvalé jizvy. U některých pacientů se navíc objevuje znecitlivění místa zákroku, a to i několikaleté.

Revoluční metoda budoucnosti – klonování vlasů

Tato metoda transplantace vlasů zatím stále patří do budoucnosti, jedná se ale o revoluční metodu, která by vyřešila mnoho problémů pojících se s jinými metodami.

Klonování neboli násobení vlasů spočívá v odebrání vlasových folikulů, jejich naklonování v laboratoři a následném vložení. Momentálně je tato metoda prověřována hned v několika laboratořích po celém světě a již jsou prováděny testy na zvířatech. Vědci zatím naráží zejména na problémy s vlasovými folikuly, které je v laboratorních podmínkách velmi náročné reprodukovat tak, aby byly schopné tvořit nové vlasy. Je rovněž velmi obtížné zajistit, aby vlasy vyrůstaly v potřebném směru, barvě či hustotě. Momentálně navíc není prokázáno, jak kvalitní vlasy vyrostlé z naklonovaných folikulů budou.

Ačkoliv to nejspíše bude ještě chvíli trvat a také je jasné, že tato metoda bude zpočátku velmi drahá, jedná se o transplantaci budoucnosti, která může pomoci mnoha lidem trpícím vypadáváním vlasů.

Vypadávání vlasů není neřešitelné!

Řídké a nadměrně vypadávající vlasy nejsou zanedbatelný problém, nad kterým by se dalo mávnout rukou. Snažili jsme se vám proto představit hned několik způsobů, které vám s ním mohou pomoci. Účinných řešení je opravdu mnoho, ačkoliv některá z nich vyžadují značnou dávku trpělivosti. Jakýkoliv čas, energie i peníze vložené do řešení vypadávání vlasů se ale vyplatí. A nezapomeňte, že Nanogen je v tom s vámi. Nabízíme celou řadu vlasových přípravků, které pomohou vašim vlasům získat tolik vytoužený objem. Díky jejich ošetřujícím účinkům posílíte vaše vlasy, dopřejete jim potřebnou regeneraci a ony se vám odmění svou krásou a hustotou. Díky keratinovým vláknům můžete okamžitě a zcela přirozeně zakrýt řídká místa vlasového porostu a díky Nanogen séru budou vaše vlasy opět zdravě a silně růst.

Tvůj košík
0