Rychlejší růst vlasů | 8 užitečných tipů, které zaručeně fungují
Mnoho žen po celý svůj život touží mít objemnější či delší vlasy, nevědí však, jak tento proces ovlivnit a dosáhnout rychlejší růst vlasů. Prohlížíme si obrázky známých celebrit, obdivujeme to a ono a toužíme po krásné a smyslné hřívě a zastavení padání vlasů. Ale jak jí dosáhnout? To, co pomohlo kamarádkám, nám nezabírá a jsme z toho zoufalé. Co když se již léta marně snažíme, ale naše vlasy nespolupracují? Nabízíme vám proto pár známých tipů a triků shrnutých v jediném článku. Věříme, že minimálně jeden z nich zabere určitě i právě vám.
Jak rychle vlasy rostou
Je známo, že vlasy měsíčně narostou v průměru o 1 cm, někomu rostou vlasy rychleji, jinému pomaleji. To způsobují geny, které nám dali do vínku naši rodiče, ale i jiné faktory, jakými je například fyzická zátěž, kterou vlasům dopřejeme.
Pomalý růst může být způsoben také vypadáváním vlasů, které může mít mnoho příčin.
V případě, že jsou naše vlasy kudrnaté nebo zvlněné, je více než pravděpodobné, že mají sklon ke krepovitosti a menší hydrataci, důsledkem čehož se nám lámou konečky a požadovaná délka je v nedohlednu. V případě suchých vlasů doporučujeme používat arganový, mandlový, keratinový nebo kokosový olej. Ten aplikujeme na suché konečky, čímž je po každém umytí ochráníme před tepelnými vlivy fénu nebo kulmy.
3 nejčastejší chyby v péči o vlasy
Abyste se správně staraly o vaši korunu hlavy, vyvarujte se některých poměrně častých chyb.
Velké množství šamponu
Při aplikaci šamponu na jemné a řídké vlasy použijte jen malé množství. Když použijete čtvrtinu vašeho šamponu, vlasům to nepomůže, spíše naopak.
Používání nehtů
Vlasy během mytí jemně masírujte polštářky prstů, nepoužívejte na to vaše nehty!
Absence kondicionéru
A v neposlední řadě doporučujeme pokaždé použít kondicionér, který vaše vlasy nádherně vyhladí, obnoví, dodá jim lesk a zdravý vzhled. Ovšem pozor! Nedoporučujeme nanášet kondicionér od kořínků vlasů tak, abyste vrstvu nanesly i na pokožku hlavy.
Jak podpořit rychlejší růst vlasů
Pro růst vlasů je důležité dbát na jejich výživu, čili správný přísun vitamínů.
Pro podporu a rychlejší růst vlasů lze sáhnout i po výživových doplňcích či speciálních šamponech proti padání vlasů a na podporu růstu vlasů, které se dají sehnat v lékárnách.
Nejvíce koncentrovaných složek obsahují vlasová růstová séra, která přímo aktivují vlasovou cibulku, a nastartují tak růst vlasů.
Jestliže však věříte více přírodní medicíně, doporučujeme sáhnout po kopřivě, kterou necháme vyluhovat ve vroucí vodě a opláchneme s ní pokaždé naše umyté vlasy. Hřívě tím dodáme lesk a vlasy budou poddajnější a vyživené.
Podobné účinky jako kopřiva má i vývar z cibule či jablečný ocet smíchaný s vodou.
1. Omezte zatěžování vlasů teplem
Vlasy by měly být co nejméně zatěžovány. Pokud berete jejich růst opravdu vážně, je důležité omezit jejich fénování nebo alespoň nastavit teplotu na nejnižší stupeň. Stejné je to i s používáním kulmy a žehličky na vlasy. Pokud je jejich použití nezbytné, vždy na vlasy předem aplikujte ochranný filtr v podobě produktu určeného na ochranu vlasů před teplem. Pokud si vlasy barvíte, je vhodné skončit s domácím barvením a poradit se s profesionálním kadeřníkem nebo zkusit produkty z řady Henna. Do domácích masek byste měli určitě zapracovat vajíčko s kokosovým olejem, vlasy bohatě vyživí a stejně jako kopřivový vývar dodají požadovaný lesk.
Studie o potenciálech poškození vlasů teplem >> https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31216053/
2. Výživa zevnitř a vitamíny pro růst vlasů
Pro rychlejší růst vlasů je důležitá i výživa zevnitř organismu. Zaměřte se na pravidelný přísun vitamínu A, B a C, které se postarají nejen o zdravé a pevné vlásky, ale také o pevné nehty a zdravou pokožku. Sáhnout můžete po vybraných potravinách a výživových doplňcích.
Další rady a tipy pro rychlejší růst vlasů
Každý z nás už ví, že měsíčně nám naroste přibližně jeden centimetr nových vlasů. Pokud však máte delší vlasy s roztřepenými konci, může se vám zdát, jakoby měly stále stejnou délku. Může to souviset s genetikou, ale i vaší výživou. Nabízíme vám proto pár ověřených triků, kterými značně ovlivníte jak zdravé vlasy budete mít a jak podpoříte zdravý růst vlasů.
3. Jablečný ocet
Některým ženám výrazně pomáhá aplikace jablečného octa na vlasy. Po tradičním nanesení šamponu na vaše vlasy jej vyzkoušejte smýt octem smíchaným s vodou. Jablečný ocet, na rozdíl od jiných, nezapáchá a je bezpečný. Posiluje folikuly, díky čemuž budou vlasy pevné a rychle rostoucí.
4. Hroznový olej
Masáž hlavy hroznovým olejem je nejen příjemná, ale i účinná. V případě, že budete mít pocit mastnějších vlasů, opakujte aplikaci maximálně třikrát do týdne.
5. Esenciální oleje
O těchto olejích jste již zaručeně slyšely. Jde o ty rychle se vstřebávající voňavé zázraky, které si nejčastěji aplikujete na vaše tělo. Prospěšné mohou být i pro vaše vlasy. Stačí smíchat ty, které podporují rychlejší růst vlasů, například s krásnou vůní levandule, udělat si zábal a slastně čekat na výsledek.
6. Pitný režim
Pro rychlejší růst vlasů je důležitý rovněž pitný režim. Jak jinak by se toxiny z těla vyplavovaly ven? Pokud vám v těle blokují procesy škodlivé látky, vaše vlasy to pocítí a vy to na nich zřetelně uvidíte.
7. Masáž hlavy pro rychlejší růst vlasů
Není žádným překvapením, že zde zmiňujeme i masáž. Požádat o ni můžete i vaši rodinu, přítele, odborníka, ale klidně to zvládnete i vy sama. Pro rychlejší růst vlasů můžete zkusit i každodenní masírování pokožky hlavy pomocí bříšek prstů. Efektivní je i využití speciální pomůcky na masáž hlavy, kterou seženete v lékárnách nebo u prodejců alternativní medicíny.
8. Přírodní produkty
Příroda nadevše! Nezáleží, zda je řeč o šamponech, různých přípravcích, mastičkách, olejích, maskách nebo vitamínech. Vždy vsaďte na přírodní produkty. Kde je najdete? Klidně i doma v podobě domácích zábalů a masek nebo v bio obchodech či lékárnách.
CHCEŠ ZJISTIT VÍCE O RŮSTU VLASŮ?
Co dělat a co nedělat pro zdravý růst vlasů?
Podpora růstu vlasů
Jak rychle rostou vlasy – vlasový cyklus
Zdroj článku:
MUDr. Renata Kučerová, Ph.D., MUDr. Martina Bienová, Ph.D. Klinika chorob kožních a pohlavních, FNOL a LF UP Olomouc