AKCIA
Dotazy
+420 234 261 743 | po-pá 9:00 - 18:00

Ostatní formy alopecie

VEDLE ANDROGENNÍ ALOPECIE EXISTUJÍ DALŠÍ FORMY ALOPECIE, TEDY VYPADÁVÁNÍ VLASŮ.

Alopecie areata

Příčiny alopecie areata nejsou úplně známé, avšak předpokládá se, že mohou být zapříčiněny útokem imunitního systému těla na vlasové folikuly. V některých případech to může být také následkem celkového stresu organismu.

Tato forma alopecie se projevuje jako řídnutí vlasů v nepravidelných shlucích a může vést i k úplné ztrátě vlasů a ochlupení na těle. U některých pacientů však dochází (i bez léčby) k spontánní remisi. Alopecie areata se objevuje u mužů i žen v kterémkoliv věku. Bohužel léčba je stále problematická a onemocnění je vůči terapii často rezistentní.

Pro mnohé lidi trpící alopecií areata jsou zahušťovače vlasů a korektory užitečné zejména proto, že ztráta jejich vlasů je obvykle pouze dočasná. Zahušťovače vlasů přicházejí s řešením, které je cenově dostupné, okamžité, a zároveň tak u člověka zmírňuje stres podmíněný situací, což může výrazně přispět k zotavení.

Trakční alopecie

Je důsledkem dlouhodobé fyzické námahy vlasů, pozorovatelná hlavně u lidí s dlouhými vlasy. Trakční alopecie může být způsobena nošením určitých vlasy namáhajících účesů, stáhnutých vrkočů a copů.

Jakmile jsou zmíněné faktory u člověka eliminovány, tato forma vypadávání vlasů obvykle zaniká.

Alopecia totalis a alopecia universalis

Alopecia totalis znamená úplnou ztrátu vlasů na hlavě, alopecia universalis má za následek úplnou ztrátu vlasů a ochlupení na celém těle. Tyto formy vypadávání vlasů jsou nejvíc viditelné a dosud na ně neexistuje lék. Hodně pacientů trpících touto formou alopecie investuje do paruk a příčesků.

Existuje hodně dalších příčin vypadávání vlasů nebo difúzního ztenčování vlasů, od určitých onemocnění, hormonální dysbalance, vlastností kůže až po medikamentní léčbu.

Pokud vás zajímají příčiny vašeho vypadávání vlasů, měli byste požádat o radu svého lékaře.