AKCIA
Máš Dotaz
+420 234 261 743 | po-pá 9:00 - 18:00

Není žádným tajemstvím, že mnohým budoucím maminkám během těhotenství vlasy ožijí. Jsou lesklejší, pevnější a hustší. Po porodu však zjistí, že jim nová hříva začne rychle vypadávat. Některé se bojí, že je tento jev neobvyklý a že jde o nemoc. Strach mít však nemusíte. Vypadávání vlasů po porodu je zcela běžný úkaz, který je zapříčiněn změnou hormonů v těle.

Během těhotenství se vám v těle tvoří více estrogenu, díky čemuž máte vlasy hezčí. Po narození děťátka to však vypadá, že vypadávání vlasů po porodu ne a ne přestat. Nemusíte se obávat, že byste zůstaly plešaté. Jde o přechodné období, šestinedělí, které odezní a problémy vzápětí zmizí.

vypadávání vlasů u žen po porodu

Tento poporodní problém se nazývá telogenu effluvium a postihuje 40 až 50 procent žen. V tomto období vám mohou vlasy padat až 5x rychleji a intenzivněji. Pokud chcete padání zmírnit, neměly byste zanedbat racionální stravování a dostatečný přísun zinku a železa. Během kojení nekuřte a nepijte alkohol. Nejen, že to neprospívá miminku, ovlivňuje to i zmíněné vypadávání vlasů po porodu, a to ve značné míře!

Řešení proti vypadávání vlasů po porodu

šampón a kondicionér proti padani vlasu ženyKromě zdravého stravování je vhodné, abyste si pořídily šampon a kondicionér proti vypadávání vlasů, obsahující biotin a oxid křemičitý. Tyto látky dokonale zamezují vypadávání vlasů. Vsaďte však na přírodní produkty bez obsahu škodlivých látek jako SLS, SLES a bez parabenů.

Pomoc můžete hledat i v přírodě a vyzkoušet odvary z léčivých bylin jako například kopřivový čaj, zázvor, jablečný ocet, šalvěj a podobně. Masky obsahující olivový olej a vajíčko také rozhodně nejsou k zahození.

V tomto období však rozhodně nenoste komplikované účesy, copy a copánky, vyhněte se fénování a barvení vlasů klasickými barvami. Vypadávání vlasů po porodu je sice běžná věc a nemusí se ho bát žádná maminka, vhodným staráním se o sebe však můžete tomuto fenoménu předejít nebo jej zmírnit na minimum.

V tomto období se nebojte také sáhnout po zahušťovači vlasů. Zahušťovač vlasů Nanogen je složen z přírodních keratinových vláken jako naše vlasy a během období šestinedělí vám pomůže zahustit vaše vlasy, než se hladiny hormonů vrátí do normálu spolu s vašimi vlasy.

Mohlo by tě zajímat: